Graliśmy w Symmetry – PGA 2016

symmetry

Polskie niezależne studio Sleepless Clinic niektórzy z was mogą kojarzyć choćby z małej gry mobilnej BRAIN IT Amazing Adventure. Obecnie ten czteroosobowy zespół z Białej-Podlaskiej skupia się nad znacznie większą produkcją pt. Symmetry. Na targach Poznań Game Arena 2016 na stoisku wydawcy IMGN.PRO, mieliśmy szansę zagrać w pierwsze grywalne demo tego tytułu.

Fabuła gry przenosi nas na odległą, opustoszałą i skutą lodem planetę. W wyniku nieszczęśliwych wypadków statek kosmiczny rozbił się w tym nieprzyjemnym miejscu. Naszym zadaniem jest utrzymanie przy życiu trzyosobowej załogi. Musimy dbać podobnie jak np. w  This War of Mine o zdrowie psychiczne załogi, odpoczynek, głód i rozwój umiejętności. By przerwać trzeba bardzo rozważnie zarządzać ludźmi i kierować ich do odpowiednich zadań. Należy np. zebrać drewno, by ogrzać stację kosmiczną. Nie może zabraknąć również jedzenia i czasu wolnego w którym bohaterowie mogą odpocząć i się zregenerować. Poza tymi „przyziemnymi sprawami” musimy starać się naprawić statek kosmiczny i odlecieć ze skutej lodem planety. Czeka nas ciągle zbieranie zasobów, ulepszanie bazy, dbanie o potrzeby załogi oraz walka o przetrwanie.

symmetry_screenshots_1

Graczowi nie będzie przeszkadzać tylko klimat, ale również tajemnicza siła, która będzie wpływała na każdą decyzję. Postać osłabiona fizycznie i ze złym stanem psychicznym łatwiej zostanie opanowana przez tytułowy efekt symmetry. Niestety nie wiemy o tym obecnie zbyt dużo. Bohaterowie zarażeni tą chorobą, widzą co jakiś czas jakby przebłyski innego wymiaru, a na końcu po prostu umierają.

Podobnie jak w hicie od 11 Bit Studios w produkcji ma nie zabraknąć rozterek moralnych. Każdy z bohaterów wnosi coś innego do opowiadanej historii. Przez taki zabieg fabułę poznajemy częściami z których układamy finalne zakończenie wyprawy. Z czasem do drzwi naszego popsutego okrętu będą pukać inni zagubieni ludzie. Początkowy skład bohaterów po przejściu gry ma być losowany. Dzięki takiemu patentowi podchodząc do Symmetry kolejny raz jesteśmy zmuszeni przystosować się do nowej sytuacji oraz mamy możliwość poznania historii z innej strony. Ogólnie do dyspozycji gracza będzie ośmiu różnych członków załogi, z których gracz będzie mógł kontrolować czterech losowo wybranych bohaterów.

symmetry_screenshots_5
Sielankowy widok, ale można tu zginąć bardzo łatwo.

Całą rozgrywkę w Symmetry obserwujemy z boku. Obraz można oddalać i przybliżać, dzięki czemu możemy wejrzeć we wnętrze stacji lub przyjrzeć się jej otoczeniu. Dwuwymiarowa grafika prezentuje się bardzo dobrze i ma klimat. Jeśli fabuła będzie trzymać poziom, zapowiada się kolejna niezła polska produkcja.

Premiera gry jest planowana w drugim kwartale 2017 roku. Symmetry ma zostać wydane na komputery PC oraz konsole.

Symmetry – trailer HD

Symmetry galeria