Gracze znaleźli sposób na błąd w Anthem wyłączający PlayStation 4

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Anthem

Anthem nie może zaliczyć swojego debiutu do udanych, a ostatnie pokłosie problemu z grą sprawiło, że wielu graczy zdecydowało się poprosić Sony o zwrot pieniędzy.

BioWare zacieśniło nawet współpracę z Sony, aby przyjrzeć się bliżej błędowi, który wyłącza PlayStation 4 podczas grania w najnowszą produkcję studia. W tej chwili EA zbiera informacje o błędzie, co powinno przełożyć się na szybkie wyeliminowanie problemu.

Na forum poświęconym problemowi w działaniu Anthem na PlayStation 4, pojawiło się 1000 odpowiedzi, więc wygląda na to, że to nie jednostkowy przypadek.

Na szczęście można sobie samemu radzić z konsekwencjami nieszczęsnego błędu, przynajmniej dopóki EA nie wyda stosownej łatki. Wystarczy wejść do Recovery Menu w konsoli Sony i wybrać odbudowę bazy danych. To dość długa operacja, ale pomoże uporać się połowicznie z zaistniałym problemem.

Anthem nie powoduje całkowitego uszkodzenia systemu operacyjnego (tzw. brick), zamiast tego konsola wchodzi w stan uśpienia i teoretycznie gubi dane. Na szczęście wszystkie nadal znajdują się na dysku i jedynie odbudowa bazy danych może obecnie pomóc.

Pomimo znalezienia remedium, Electronic Arts i BioWare powinni jak najszybciej wydać łatkę, która zablokuje pojawienie się błędu.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ea-responds-to-anthem-issues-on-ps4-as-community-discovers-a-potential-fix/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów