Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Gracze zaczynają oceniać Cyberpunk 2077. Czy krytycy grają w różowych okularach?

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Za nami premiera Cyberpunk 2077 i choć zainteresowanie grą jest olbrzymie, to jednak gracze bywają o wiele bardziej surowi w ocenie niż krytycy.

Po pierwszych recenzjach wersji na PC, średnia ocena światowych mediów na Metacritic zatrzymała się na bardzo wysokiej nocie 91/100. I choć dziennikarze zaznaczali, że gra boryka się z dużą ilością drobnych błędów, to jednak fabularnie stoi na mistrzowski poziomie, a premierowa łatka wiele naprawi.

Tymczasem gracze tuż po premierze są nieco bardziej krytyczni. Na platformie Steam „tylko” 71 procent opinii jest pozytywna. Gracze narzekają na ogromną ilość bugów i słabą optymalizację. Oczywiście ciężko przypuszczać, żeby wszyscy w tak krótkim czasie ukończyli grę, i większość opinii wystawiona została po zaledwie kilku godzinach zabawy. Tyle jednak wystarczy by podzielić się pierwszymi wrażeniami, które mogą zniechęcić innych przed zakupem gry na premierę. Warto również zaznaczyć, że wyrażają oni swoja opinie, po zainstalowaniu premierowej łatki, do której dziennikarze, nie mieli dostępu.

Najgorsze może dopiero nadejść

Jednak to co najgorsze, może dopiero nadejść. CD Projekt Red miało olbrzymie problemy z optymalizacją gry pod konsole PlayStation 4 i Xbox One. Stąd też kolejne przesunięcia daty premiery i brak prezentacji materiału z rozgrywki z bazowych wersji platform ósmej generacji. Nawet recenzenci nie otrzymali przed premierą wersji na konsole, co oczywiście rodzi uzasadnione podejrzenia o słabą optymalizację. W sieci pojawia się wiele amatorskich nagrań porównujących rozgrywkę z poszczególnych konsol i trzeba przyznać, że pod względem graficznym prezentuje się ona…poprawienie. A w przypadku tak bardzo wyczekiwanego tytułu, oznacza to – poniżej oczekiwań.

Również do głosu dojdą wkrótce mniejsze, ale też bardziej niezależne serwisy gamingowe, które mogą, choć oczywiście nie muszą, obniżyć średnią ocenę mediów.

Warto podkreślić, że mankamenty Cyberpunk 2077, nie przekreślają genialności tejże produkcji, jednakże powinny one wpływać na ocenę produktu jako całości. Z pewnością twórcy będą jeszcze przez wiele miesięcy pracować nad poprawkami i optymalizacją pod Xbox Series X i PS5, tak więc za jakiś czas, to może być zupełnie inna produkcja.

Wydaje mi się, że Redzi popełnili błąd decydując się na wydanie Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One. Twórcy zamiast przygotowywać najlepsze z możliwych wersji i eliminować błędy, tracili czas na optymalizację pod starsze platformy. Ostatecznie, na żadną z nich nie dostarczyli produktu w oczekiwanej przez graczy kondycji technicznej, tracą przy tym zaufanie wiernej społeczności. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla obu stron byłaby wiosenna premiera na PC oraz PS5 i Xbox Series X.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

XSX

Microsoft po raz kolejny zaprezentował listę gier, które trafią do biblioteki Xbox Game Pass w przeciągu następnych dwóch tygodni. Najsmakowitszym kąskiem dla wielu z...

RECENZJE GIER

Sześcienne szkielety powstają ze switchowego grobu, by zawojować rynek PC… Dobra, to nie był dobry początek. Dość długo zastanawiałem się, co zrobić ze Skellboy:...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień gry Galactic Civilizations III za darmo do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Galactic Civilizations III to...

PUBLICYSTYKA

Jeśli już zdążyliście wyjąć pochodnie, naostrzyć kołki i pożyczyć od dziadka widły, to stop! Nie szturmujcie siedziby redakcji, bo mnie tam nie ma. Musicie...

Advertisement