Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS4

Gracze Fortnite z PS4 nareszcie zagrają z pozostałymi? Nintendo rozmawia o crossplay z „innymi wydawcami”

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Nintendo i Microsoft już obsługują crossplay, więc posiadacze Xbox One i Nintendo Switch mogą razem grać w gry takie jak Fortnite czy Minecraft. Mimo krytyki społeczności Sony ciągle broni się jak może przed rozgrywką multiplatformową.

Członek zarządu Nintendo Susumu Tanaka  potwierdził, że firma robi co może w tej sprawie. Ciągle trwają negocjacje i próby dogadania się z innymi wydawcami. Oczywiście, by można było toczyć pojedynki między różnymi platformami nie tylko musi na to pozwalać dana gra, ale i producent konsoli.

Nintendo nie ujawniło czy chodzi tu o Sony, ale można podejrzewać, że przedstawiciel Nintendo ma na myśli właśnie tę firmę.

Sony pracuje nad własnym rozwiązaniem

Niedawno doszło do awantury w społeczności graczy Fortnite. Jeśli graliście wcześniej na Xbox One lub komputerach PC, swój postęp bez problemu możecie przenieść na konsole Nintendo Switch. Niestety ta możliwość nie jest dostępna dla graczy PlayStation 4. Na pewno jest to frustrujące zwłaszcza, że niektórzy fani gatunku Battle Royale inwestują sporo w dodatki, skórki, etc.

Obecnie jeśli jesteś graczem Fortnite w wersji PlayStation 4 i chcesz pograć swoją postacią mobilnie używając konsoli Nintendo Switch musisz zaczynać całą zabawę od nowa.

W odpowiedzi na frustrację graczy Sony obiecało, że będzie szukało rozwiązania tego problemu. Możliwe, że wpływ na ten komunikat mają rozmowy między japońskimi korporacjami. Czy ten problem zostanie rozwiązany dowiemy się w najbliższym czasie.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement