Główne studia Sony podobno już tworzą gry na PlayStation 5

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Playstation 5
Playstation 5

PlayStation 5 prędzej czy później pojawi się na półkach sklepowych, ale być może będzie miało lepszy start od swojej poprzedniczki w kwestii gier na wyłączność.

Sony i Microsoft już parę razy przyznało, że rozpoczęto przygotowania pod kolejną generację konsol, a nowy sprzęt miałby się pojawić wraz z końcem 2020 roku.

W takiej sytuacji naturalną koleją rzeczy jest rozpoczęcie tworzenia gier z myślą o nadchodzącej platformie, co podobno Japończycy już dawno rozpoczęli.

Analityk Daniel Ahmad powiedział, że Sony nakazało swoim głównym studiom deweloperskim tworzyć gry z myślą o następcy PlayStation 4. Ponadto w tej chwili jest zdecydowanie za wcześnie na informacje o nowej konsoli z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale pierwsze konkrety mogą pojawić się podczas tegorocznego Game Developers Conference.

Powoli wchodzimy w moment, w którym coraz więcej będzie się mówiło o nowych konsolach. Przy okazji należy pamiętać, że gry pokroju The Last of Us Part II, Death Stranding czy Ghost of Tsushima mają zostać wydane na konsole obecnej generacji.

Ten rok zapowiada się interesująco, gdyż po tym jak Sony zapowiedziało, że po raz pierwszy w historii nie pojawi się na targach E3 w Los Angeles, wszyscy oczekują, że Japończycy przymierzają się do spektakularnej zapowiedzi nowej platformy.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sony-first-party-studios-ps5/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów