Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

TECHNOLOGIE

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED – sześćdziesiątka na bogato

Inno3d Geforce Rtx 3060 Ti Ichill X3 Red
Inno3d Geforce Rtx 3060 Ti Ichill X3 Red

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED to najbardziej doposażona wersja spośród “sześćdziesiątek” Ti. Fabrycznie podkręcona karta posiada rozbudowane chłodzenie z serii iChill X3, które ma zapewnić wysoką kulturę pracy i niskie temperatury. Całość uzupełnia czerwona iluminacja, dodająca urządzeniu charakteru.

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED to karta graficzna oparta na GPU Nvidia Ampere GA104 z 4864 rdzeniami CUDA. Jest ona fabrycznie podkręcona – producent obiecuje, że taktowanie w trybie Boost ma wynosić co najmniej 1725 MHz, a więc więcej niż zakłada specyfikacja referencyjna. Stabilność i niskie temperatury przy pełnym obciążeniu ma zapewnić chłodzenie iChill X3, które pokrywa całą kartę.

Rtx 3060ti 9

Pod względem wymiarów, karta nie odbiega od wyżej pozycjonowanych modeli np. z serii RTX 3080 iChill X3. Całość ma 300 mm długości, 135 szerokości i z opcjonalną, podświetlaną płetwą zajmuje w obudowie trzy sloty. Ciepło odebrane z komponentów rozprowadza w obrębie radiatora sześć ciepłowodów, a stały dopływ chłodnego powietrza to domena trzech wentylatorów z łopatkami Scythe, o średnicy 92 milimetrów każdy.

Można więc przypuszczać, że fabrycznie podkręcona karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED pozwoli na dalsze eksperymenty z zegarami. Do stabilnej pracy niezbędny będzie mocny zasilacz. Dodatkowa wtyczka PCIe 8-pin i PSU o mocy minimum 650 W to podstawa. Wyposażona w 8 GB pamięci GDDR6 (256-bit) karta ma czerwone podświetlenie LED, a całość usztywnia backplate z otworami ułatwiającymi obieg powietrza. 

Rtx 3060ti 14x3

Karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED oferuje wsparcie technologii takich jak Ray Tracing, DLSS 2.0 czy, od niedawna, Resizeable BAR. Pozwala ona na lepsze wykorzystanie interfejsu PCI-Express, optymalizując transfer danych (np. tekstur) pomiędzy procesorem i kartą graficzną, co w wybranych tytułach przekłada się na dodatkowe klatki na sekundę. Na stronie Inno3D można przeczytać, kto i jak może wykorzystać tę funkcję.

Osoby, które chciałyby nabyć kartę graficzną Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED już mogą szukać jej w sklepach. Jednocześnie producent stale pracuje nad poprawieniem jej dostępności.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Gxje

    1 maja 2021 at 10:21

    Zróbmy jeszcze 49 różnych wersji kart krote i tak nie trafia do sklepów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Advertisement

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Garmin już od kilku dobrych lat podbija rynek zegarków sportowych. W swojej ofercie posiada wiele produktów z różnych półek cenowych, które są kierowane do...

MOBILE

NieR Re[in]carnation, mobilna odsłona uznanej serii autorstwa Yoko Taro, otrzymało nareszcie datę zachodniej premiery. Tytuł ten do tej pory dostępny był wyłącznie w Japonii,...

XONE

Studio Pythonesque ogłosiło daty premier konsolowych wersji uznanej przez krytyków przygodówki point’n’click The Procession to Calvary. Gra trafi na Nintendo Switch oraz Xboksa One...

RECENZJE GIER

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 pierwotnie zadebiutowało na komputerach osobistych z systemem Windows oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w wakacje zeszłego roku,...

Advertisement