Gearbox zapowiedziało Borderlands 3 i remaster Borderlands

Borderlands 3
Borderlands 3

I stało się, co stać się miało. Gearbox Software podczas konferencji na PAX East 2019 zapowiedziało trzecią odsłonę kultowej serii Borderlands. O samej grze nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ani też nie ujawniono daty premiery. Zapewne więcej informacji dowiemy się 3 kwietnia.

Akcja Borderlands 3 ma rozgrywać się pięć lat po wydarzeniach z drugiej odsłony. Sama fabuła wciąż jest jednak wielką niewiadomą. Wiemy jedynie, że gracz ponownie będzie miał do dyspozycji czwórkę bohaterów, a sam schemat rozgrywki cyklu, zostanie zachowany. Dostaniemy więc do dyspozycji barwnego i pełnego akcji kosmicznego FPS-a, przyprawionego sporą dawką czarnego humoru.

Borderlands 3 to jednak nie wszystko i w najbliższym czasie marka zostanie mocno eksploatowana. Twórcy zapowiedzieli bowiem Borderlands: Game of the Year Edition, czyli remaster pierwszej części, która jako jedyna nie miała okazji zagościć na konsolach obecnej generacji. Edycja zadebiutuje 3 kwietnia i będzie dostępna za darmo w formie aktualizacji dla posiadaczy pierwszej części na platformie Steam. Na konsolach Xboxa One X oraz PlayStation 4 Pro, Edycja Gry Roku zaoferuje rozdzielczość 4K i wsparcie dla HDR.

Również 3 kwietnia, Borderlands: The Handsome Collection otrzyma aktualizację, która na mocniejszych konsolach Microsoftu i Sony doda pakiet nowych tekstur, wsparcie dla HDR oraz podniesie rozdzielczość do 4K.