Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

RECENZJE GIER

Eternity: The Last Unicorn – recenzja

Eternity The Last Unicorn
Eternity The Last Unicorn

Wróciłem z przeszłości! Ze świata magii, elfów, jednorożców oraz przestarzałego gameplayu. Eternity: The Last Unicorn miało być przygodą utrzymaną w oldschoolowym stylu, dzięki której gracz będzie mógł poczuć się jak za dawnych lat. Niestety, twórcom nie do końca udało się sprostać temu założeniu. W grze brakuje chociażby jednego, przyciągającego uwagę elementu. Na rynku nie było i nie ma miejsca dla produkcji takiego pokroju.

Jednorożec nie wróży sukcesu

Fabuła, jak zaznaczają twórcy, oparta jest na mitologii skandynawskiej. Jest to solidny trzon do stworzenia przynajmniej przyzwoitej historii. W Eternity: The Last Unicorn dostajemy jednak opowieść, która nie wykorzystuje potencjału i już początki historii nie napawają optymizmem. Fabuła skupia się wokół tytułowego jednorożca. Ta mityczna istota zapewniała rasie elfów nieśmiertelność. Ostatni z żyjących jednorożców został jednak uprowadzony, a naszym zadaniem jest jego uwolnienie i zażegnanie niebezpieczeństwa. Dokonamy tego sterując młodą elfką  Aurehen oraz wikińskim wojownikiem Biorem. Zgadza się w Eternity: The Last Unicorn mamy dwie grywalne naprzemiennie postacie i jest to o dwie postacie za dużo. Historia przedstawiana jest za pomocą nudnawych, pozbawionych lektora przerywników oraz notatek.

Eternity The Last Unicorn Screen4

Wehikuł czasu

Eternity: The Last Unicorn jest grą nudną, a każda z wykonanych mechanik sprawia wrażenie stworzonej bez pomysłu, po najmniejszej linii oporu. Do tego jest grą potwornie niewygodną. W dużej mierze odpowiedzialność ponosi za to stała kamera, która nie sprawdza się podczas walki. Starcia opierają się na prostych zasadach unik – atak. Każda z postaci ma dwa warianty ataku – szybki oraz siłowy. Do tego dochodzi praktycznie bezużyteczny superatak, który nie robi na rywalach zbyt dużego wrażenia. Bywa trudno, szczególnie kiedy walczymy z większą grupą przeciwników. Poziom trudności wynika jednak z braku doprecyzowania systemu. System kolizji jest marny, a ataki często mijają się z celami. Skromna pula punktów życia powoduje, że jedna niefortunna sytuacja kończy się zgonem i frustracją. Miało być Dark Souls, a wyszło jak zwykle.

Eternity The Last Unicorn Screen3

Co jeszcze nie poszło

Rozgrywka wzbogacona została o kilka pomniejszych, równie nieudanych elementów. Zbieranie materiałów oraz system craftingu są bardzo powierzchowny. Kupione czy wytworzone przedmioty jednorazowe oferują chwilowe bonusy, kompletnie niewarte swojej ceny. Ponadto, twórcy zdecydowali się o zaimplementowanie okazjonalnych zagadek logicznych. Proste, aczkolwiek mieszczące się w przyzwoitym standardzie. Mamy także bestiariusz opatrzony ładnymi grafikami i opisami, ale brakuje jakieś konkretnej motywacji, by do niego zaglądać.

Eternity The Last Unicorn Screen1

Grafika? A kogo to obchodzi?

Oceniając oprawę graficzną gier z segmentu indie doceniam, gdy twórcy podchodzą tematu w sposób oryginalny, oferując coś więcej niż kanciaste obiekty i marne tekstury.  W Eternity: The Last Unicorn niestety niczego takiego nie doświadczymy. Gra wygląda źle i nieprzyjemnie. Przywodzi na myśl produkcje z poprzedniej dekady.  Propozycja Void Studios nie broni się w innych aspektach i marna jakość oprawy graficznej jedynie wieńczy tę katastrofę.

Eternity The Last Unicorn Screen2

Eternity: The Last Unicorn – podsumowanie

Bez zbędnego przeciągania i lania wody powiem, że Eternity: The Last Unicorn jest grą, dla której nie ma miejsca na rynku. Nie wyróżnia się pozytywnie żadnym z elementów, a sama rozgrywka jest nudna oraz frustrująca. Trzymajcie się od niej z  daleka, nawet gdy będzie rozdawana za darmo.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Plusy
  • Jeśli marzy wam się powrót do przeszłości
Minusy
  • Brak ciekawych elementów w gameplayu
  • Niedopracowana
  • Irytujący system walki
  • Oprawa graficzna
  • Sprawia wrażenie wykonanej w pośpiechu, małym nakładem pracy
3
Ocenił
Jakub Smolak
Recenzja PC

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z PC

Recenzje gier OpenCritic
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement