Epic Games zapowiada cross-platformową rozgrywkę dla wszystkich

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Epic Games
Epic Games

Twórcy silnika Unreal Engine i gry Fortnite mają wielkie plany na przyszły rok. Dopiero co otwarta platforma Epic Games Store już odnosi małe triumfy, a firma zapowiada jeszcze nadchodzącą cross-platformową rewolucję.

W 2019 roku Epic Games zamierza udostępnić dla wszystkich deweloperów narzędzie testowane obecnie w Fortnite, pozwalające na wspólną rozgrywkę na 7 platformach. System będzie mógł być wykorzystany niezależnie od użytego silnika, platformy oraz sklepu, w którym dostępna będzie dana produkcja.

W skrócie, amerykańska firma zapewni deweloperom system, pozwalający wszystkim graczom na wspólną rozgrywkę i umożliwi między innymi czat głosowy, przerzucanie stanu gry między platformami, a nawet synchronizację osiągnięć.

Oczywiście twórcom będzie to na rękę, pytanie tylko czy Sony, któremu nie po drodze z cross-platformową rozgrywką, pozwoli na korzystanie z systemu w produkcjach dostępnych w PlayStation Store. Wydaje się, że nie będzie miało wyjścia.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów