Epic Games Store zintegrowany z ocenami OpenCritic

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Opencritic
Opencritic

Epic Games Store wreszcie otrzymał system ocen gier, ale zgoła inny od tego, do którego są przyzwyczajeni użytkownicy platformy Steam. W sklepie Epic nie zaimplementowano systemu oceniania przez graczy, zamiast tego amerykański gigant zdecydował się zintegrować ze zagregowanymi ocenami z serwisu OpenCritic. W przeciwieństwie do Metacritic, który wyświetla średni wynik ze wszystkich recenzji, OpenCritic informuje również, ilu krytyków zaleca zakup danej gry.

Od premiery w grudniu 2018 roku, sklep Epic Games Store był krytykowany między innymi za brak recenzji lub ocen, kiedy lider rynku Steam oferował zarówno ocenę z Metacritic, jak i recenzje użytkowników. Jednak Epic i jego dyrektor generalny Tim Sweeney, wciąż nie chcą dopuszczać do oceniania gier przez graczy. Powód? Obawa przed bombardowaniem negatywnymi komentarzami gier niedostępnych na Steam. Wszyscy zapewne pamiętają sytuację z Metro Exodus, kiedy to użytkownicy platformy Valve masowo wystawiali negatywne oceny poprzednim częścią serii, tylko dlatego, że najnowsza pojawiła się z czasową wyłącznością na Epic Games Store.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów