EA przestanie sprzedawać FIFA Points w Belgii

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę

EA po wielu miesiącach w końcu ogłosiło zaprzestanie sprzedawania FIFA Points w Belgii. Zmiana wejdzie w życie 31 stycznia i będzie dotyczyć gry na konsole i komputery osobiste.

W 2017 roku Electronic Arts prowadziło rozmowy z rządem Belgii, który stwierdził, że lootboksy są formą hazardu. Pierwszymi studiami, które wyłączyły mikrotransakcje w swoich grach byli Blizzard i 2K, więc w Overwatch i grach z serii NBA 2K, gracze w Belgii nie kupią już  przedmiotów za prawdziwą gotówkę.

Elektronicy nie przystali na warunki belgijskiego rządu i prowadzili długie rozmowy, aby FIFA Points dalej były sprzedawane, ale ostatecznie firma musiała się poddać.

Po 31 stycznia punkty potrzebne na otwieranie paczek będzie można zdobyć wyłącznie podczas grania, a pozostałe FIFA Points będzie można zużyć po tym dniu bez żadnych konsekwencji.

Do niedawna lootboksy cieszyły się popularnością, ale powoli się to zmienia. Nawet w krajach gdzie są legalne pojawiają się zmiany, czego przykładem jest Fortnite z losowymi paczkami lub Rocket League, gdzie widzimy jakie mamy szanse na wylosowanie czegoś wartościowego.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/01/29/ea-ending-sale-of-fifa-points-in-belgium/#/slide/1

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów