Dzisiaj startują zamknięte testy Overwatch 2

Overwatch 2
Overwatch 2

Od premiery strzelanki Overwatch minęło już prawie 6 lat, ale fani marki nie mają się co martwić o drugą część. Testy Overwatch 2 właśnie wchodzą 2 zamkniętą fazę Alfa.

Firma Blizzard poinformowała, że zamknięte alfa-testy rozgrywki PvP Overwatch 2 rozpoczynają się już dzisiaj i obejmują pracowników Blizzarda, graczy zawodowych z Overwatch League oraz kilka innych wybranych grup, które pomogą przygotować się do testów na szerszą skalę.

Seria Overwatch z pewnością ewoluuje. W ramach pierwszego kroku w kierunku częstszej i regularniejszej komunikacji ze społecznością twórcy zdecydowali się podzielić informacjami o planach na nadchodzące miesiące. Zmianie uległa strategia wydawnicza, i w przypadku Overwatch 2, rozdzielona zostanie rozgrywka PvP i PvE  aby szybciej dostarczać nową zawartość PvP, podczas gdy prace nad PvE będą kontynuowane.

To jednak nie wszystko. Pod koniec kwietnia w wybranych regionach rozpocznie się pierwsza faza beta-testów trybu PvP na PC. Ta zamknięta beta obejmie zdecydowanie większą grupę testerów. Celem tego etapu będzie przetestowanie nowych funkcji, zawartości i systemów gry, zanim dojdzie do testowania serwerów z szerszą bazą graczy w przyszłych fazach beta-testów.

Pierwszy etap beta-testów PvP będzie zawierać najbardziej znaczące zmiany, jakie wprowadzono do gry od czasu premiery pierwszej części. Oto najważniejsze elementy, których możemy się spodziewać: 

  • Nowa bohaterka natarcia: Sojourn 
  • Nowy tryb gry: Przepychanka 
  • Tryb wieloosobowy 5 na 5 
  • Aktualizacje bohaterów
  • 4 nowe mapy

Już teraz można się zarejestrować na PlayOverwatch.com, aby móc wziąć udział w 1. fazie beta-testów rozgrywki PvP w Overwatch 2. Testerzy będą otrzymywać dostęp etapami, a a deweloperzy będą dodawać coraz więcej graczy w miarę postępów prac nad nadchodzącymi fazami bety.