Dlaczego warto grać w League of Legends?

Elo Boost League Of Legends
Elo Boost League Of Legends

League of Legends to gra cieciowa typu MOBA, opracowana przez studio Riot Games. Produkcja opiera się na poddanej modyfikacji mechanice dodatku do Warcraft III – Defence of the Ancients. To obecnie jedna z najpopularniejszych gier sieciowych, która przyciąga graczy w każdym wieku z całego świata. Dlaczego warto zagrać w League of Legends?

Mechanika i fabuła w League of Legends

Jako drużynowa, sieciowa gra action/RPG, League of Legends oferuje wiele możliwości satysfakcjonującej rozgrywki. Podczas zabawy gracz walczy z innymi uczestnikami na zamkniętych arenach, podobnych do map spotykanych w standardowych strategiach czasu rzeczywistego. Akcja League of Legends rozgrywa się w krainie Valorian, będącej typowym światem fantasy. Przez lata ogarnięta była wojną, jednak zwaśnione nacje zadecydowały w końcu o rozwiązaniu konfliktu w inny sposób. Przedstawiciele wszystkich państw utworzyli tytułową Ligę Legend, której członkowie mierzą się na arenach z drużynami przeciwników. Międzynarodowe spory są w ten sposób rozstrzygane w dość kameralnych pojedynkach, a nie wyniszczających świat Valorian bitwach. W League of Legends funkcjonuje drabinka rankingowa, na którą trafiają gracze osiągający najlepsze wyniki. W zależności od postępów poczynionych w grze, uczestnicy zabawy przydzielani są do określonych dywizji oraz lig.

Rozgrywka w League of Legends

W League of Legends naprzeciwko siebie stają dwie drużyny, z czego każda składa się z pięciu graczy. Przed rozpoczęciem zabawy wybrać można jednego z ponad setki bohaterów. Postaci da się kupić na stałe, bądź też korzystać z tzw. darmowych rotacji. Wraz z postępem w grze, heros zyskuje różne unikalne i potężne zdolności. Na arenach zdobywać można również złoto, pozwalające na zakup rzeczy ostatecznie kształtujących charakter postaci kierowanej przez gracza. Do dyspozycji są również dwie zdolności z puli dostępnej dla wszystkich herosów. Na statystyki wpływają ponadto runy i specjalizacje. Pojedyncza sesja trwa zwykle ok. 45 minut. W League of Legends gra się tak naprawdę na wiele różnych sposobów – każdy uczestnik zabawy może opracować własny styl gry, dzięki czemu zabawa nigdy nie zaczyna być nużąca.

Tryby gry w League of Legends

League of Legends opiera się przede wszystkim na rozgrywce dla wielu osób. Gracze mogą jednak skorzystać również z trybu singlowego, w którym przeciwnikami steruje zaawansowana sztuczna inteligencja. Rozgrywka w takiej formie spełnia jednak głównie treningową funkcję. Pozwala bowiem na dobre przygotowanie się do walki z realnymi przeciwnikami. W każdym wariancie grać można na wybranej pozycji – Top, Jungle, Mid, ADC lub Support, z których każda ma bardzo duże znaczenie. W League of Legends grają osoby na całym świecie, dlatego dla lepszej komunikacji warto znać język angielski. W grze organizowane są także mistrzostwa. Pierwsze miały miejsce jeszcze w czerwcu 2011 roku. Zwycięzcami zostali członkowie europejskiej drużyny Fnatic, którzy wygrali dzięki temu 50 tys. USD. Mistrzostwa odbywają się w każdym sezonie, który trwa około 11 miesięcy.

Oprawa audiowizualna gry League of Legends

League of Legends wyróżnia się bardzo estetyczną i dopracowaną oprawą graficzną. Jednym z projektantów gry jest Steve Feak, który samodzielnie opracował kilkanaście postaci oraz map. Dodatkową zaletą jest fakt, że kolorystyka gry jest przyjazna dla osób z daltonizmem. Barwy dobrano w taki sposób, aby nie wtapiały się w mapę i nie utrudniały zabawy żadnemu z graczy. League of Legends jest grą wyjątkowo dopracowaną wizualnie, a mimo to firma Riot Games nieustannie aktualizuje i urozmaica produkcję. Bardzo dobra jakość grafiki nie przekłada się na szczęście na wygórowane wymagania sprzętowe. Na dodatek League of Legends korzysta także z polskich serwerów, dzięki czemu rodzimi gracze nie muszą martwić się o płynność rozgrywki. Na wysokim poziomie utrzymane jest również udźwiękowienie. Na szczególne uznanie zasługuje zwłaszcza muzyka, której autorem jest Christian Linke. Jego kompozycje wprowadzają charakterystyczną atmosferę, która pozwala graczom doskonale wczuć się w świat fantasy. Dodatkową zaletą jest fakt, że League of Legends jest grą w pełni zlokalizowaną i posiada polski dubbing.

ELO Boosting w League of Legends

Jednym z ciekawszych sposobów rozwoju w grze League of Legends jest tzw. ELO Boosting. To rozwiązanie dla osób, które ze względu na wysoki poziom trudności mają problem z szybkim wybiciem się na satysfakcjonujący poziom. ELO Boosting polega na skorzystaniu z pomocy doświadczonego gracza, który pomaga w przejściu na lepszą dywizję – w zamian za stosowną opłatę. Opiera się to na zasadach podobnych, jak w przypadku innych gier z systemem rankingowym. Z usług boostera można skorzystać bezpośrednio, bądź tez zamówić usługę w jednym z popularnych serwisów oferujących Boosting w League of Legends. Rozwiązanie to wiążę się z wieloma korzyściami. Na najlepszych graczy w danym sezonie czekają różne nagrody, np. unikalne skorki. Wyższa ranga zwiększa też szacunek współgraczy i daje największą satysfakcję z gry w League of Legends.


Źródło: Artykuł partnerski