Destiny 2 z rekordem popularności na Steamie po premierze dodatku Upadek Światła

Destiny 2 Upadek Światła
Destiny 2 Upadek Światła

Bungie wydało we wtorek najnowszy dodatek do swojego sztandarowego hitu Destiny 2 o nazwie Destiny 2: Upadek Światła – produkcja ukazała się na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series S/X. Upadek Światła to przedostatni rozdział toczącej się w Destiny 2 sagi o Świetle i Ciemności. Strażnicy napotkają w nim siły zła w postaci Legionu Cienia, będą eksplorować tajemnicze miasto ukryte na powierzchni Neptuna oraz odkryją nową podklasę Ciemności: pasmo.

Upadku Światła Strażnicy będą mieli za zadanie zapobiec apokalipsie i powstrzymać Świadka i jego najnowszego ucznia, Calusa. Po drodze Strażnicy napotkają Legion Cienia, w tym przerażających i potężnych dręczycieli, których celem jest sianie zniszczenia w zaawansowanej technologicznie stolicy, Neomunie.

Destiny 2 Screen

Wydanie kolejnej ekspansji spowodowało nagły wzrost popularności Destiny 2 na Steamie. Produkcja zaliczyła peak popularności na Steamie – w Destiny 2 grało jednocześnie ponad 316 tysięcy osób. To więcej niż na premierze gry na platformie Valve – wtedy peak wynosił około 290 tysięcy. Tak duża ilość graczy spowodowała nawet problemy z serwerami. Warto dodać, że podane liczby dotyczą tylko wersji pecetowej, śmiało można zakładać, że gracze konsolowi również szturmem powrócili do Destiny 2.

W Destiny 2 pogracie na Steamie.

Destiny 2: Upadek Światła zwiastun