Deponia debiutuje na Nintendo Switch i Xbox One

Deponia

Daedalic Entertainment wydało dzisiaj grę Deponia w wersji na konsole Nintendo Switch i Xbox One. Humorystyczna przygodówka point-and-click zadebiutowała pierwotnie na PC w 2012 roku, a w kolejnych latach trafiła na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne z systemem iOS.

To jednak nie koniec. Również dzisiaj na PlayStation 4 i Xbox One debiutuje Deponia Collection, czyli zestaw czterech tytułów z serii.

Oryginalna Deponia, która zapoczątkowała całą serię to zabawna gra przygodowa z historią miłosną w tle. Fabuła osadzona w wyjątkowym uniwersum, zainspirowanym dziełami Douglasa Adamsa, Terry’ego Pratchetta i Matta Groeninga. Główny bohater Rufus, łobuz i lekkoduch, wiedzie dość marne życie w otoczeniu gór odpadów, jakie pokrywają tytułową planetę Deponię. Jedynym marzeniem Rufusa jest życie wśród bogaczy w latającym mieście nad powierzchnią Deponii. Los jednak uśmiecha się do Rufusa i stawia na jego drodze piękną młodą kobietę o imieniu Goal, która spada z jednego z podniebnych miast prosto na hałdę śmieci.