Dead Space Ignition oraz Escape Dead Island zasiliły bibliotekę wstecznej kompatybilności Xbox One

Poznaliśmy dwa nowe tytuły, które zasiliły bogatą listę gier dostępnych w programie wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One. Oczywiście, tradycyjnie już, źródłem informacji jest wiadomość opublikowana na Twitterze przez Majora Nelsona.

Dead Space Ignition oraz Escape Dead Island to dwie niezłe produkcje  z poprzedniej generacji, w które można już grać na najnowszej konsoli Microsoftu.

  • Dead Space Ignition – tytuł obowiązkowy dla fanów serii Dead Space. Gra jest swoistym dopełnieniem pierwszej części i prequelem wprowadzającym do fabuły Dead Space 2. Ignition różni się od trylogii, gdyż nie jest FPS-em, a połączeniem interaktywnego komiksu z serią logicznych mini-gierek.
  • Escape Dead Island – survivalowa przygoda opowiadająca o wydarzeniach dziejących się pomiędzy Dead Island i Dead Island 2. W grze wcielamy się w niedoszłego dziennikarza Cliffa Calo, który stara się znaleźć źródło tajemniczego wirusa. Do walki z zombie przygotowano spory arsenał wymyślnej broni, choć rozgrywka głównie kładzie nacisk na cicha eliminację.