Jak dbać o konsolę PlayStation 3 Slim?

PlayStation 3 Slim

Na pewno każdy z nas chce by zakupiona konsola służyła jak najdłużej bez awarii. Częstą przyczyną występowania usterek w PlayStation 3 jest tak zwany YLOD, który występuje przez regularne przegrzewanie konsoli. Wysoką temperatura topi styki łączące procesor z resztą podzespołów, czego przyczyną jest śmierć konsoli. Naprawa takiej usterki jest bardzo droga i często jedynie przedłuża życie sprzętu o kilka miesięcy. Dlatego, by zaoszczędzić sobie zmartwień oraz wydatków warto dbać o nasze czarne urządzenie. Poniżej kilka znanych sposobów, które odpowiedzą na pytanie jak dbać o konsolę PS3:

  1. Czyść konsolę. Konsola przyciąga do siebie kurz jak wszystkie przedmioty. Trzeba wycierać kurze na samej konsoli, ale i w jej okolicach. Warto na meble stosować jakiś dobry antystatyczny preparat do kurzu, który spowolni jego gromadzenie.
  2. Konsola powinna stać poziomo. Do konsoli można dokupić różnego rodzaju stojaki, które pozwolą ją ustawić pionowo. Wygląda to ładnie i często zajmuje mniej miejsca, jednak przeprowadzone badania jednoznacznie stwierdziły, że w pozycji stojącej konsola gorzej odprowadza ciepło.
  3. Konsola powinna „oddychać”. Trzeba ustawić ją w takim miejscu by zachodziła swobodna cyrkulacja powietrza. Niskie wnęki na sprzęt audi/video niestety odpadają.
  4. Tanim i skutecznym patentem jest ustawienie konsoli PlayStation3 Slim na korkach od butelek. Generowane ciepło nie jest pochłaniane przez mebel i zachodzi lepsza cyrkulacja powietrza. Poniżej zdjęcie z mojego ustawienia. Jak widać zdjąłem półkę powyżej miejsca, w którym stoi konsola.Jak-dbac-o-konsole-ps3.-Ustaw-konsole-na-korkach-od-butelek
  5. Ustaw konsole nisko podłogi – czym niżej tym chłodniej.
  6. Wietrz pokój w czasie grania. Chyba nie trzeba wyjaśniać ;)
  7. Nie wyłączaj konsoli od razu po skończeniu grania. Po intensywnym graniu warto zostawić konsolę na 5-10 minut w menu głównym i dopiero wtedy ją wyłączyć. Pozwoli to PS3 wydmuchać gorące powietrze ze środka.
  8. Korzystaj z funkcji przedmuchiwania, co jakiś czas. Konsola PlayStation 3 ma funkcję wydmuchiwania kurzu. Ja uruchamiam ją, co trzy miesiące. Poniżej, krótki film pokazujący jak ją uruchomić: