Days Gone – reżyser gry porównuje ją do filmu 28 dni później

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Days Gon

Tematyka zombie jest chyba oklepana na maksa w popkulturze – komiksy, gry, filmy, seriale, książki… Większości z nas od razu nieumarłych kojarzy z uniwersum The Walking Dead. Najnowszy ekskluzywny tytuł na PlayStation 4 Days Gone, według reżysera Johna Garvina ma jednak znacznie różnić się od tego świata. Według niego grze znacznie bliżej będzie do filmu 28 dni później (poniżej możecie zobaczyć jego zwiastun).

John Garvin w niedawnym wywiadzie dla Playstation Magazine, stwierdził także, że nie są to zwykli nieumarli jak w The Walking Dead. W Days Gone nazywani są jako „Freakers”. Muszą zapewnić sobie przetrwanie i w tym celu poruszają się głównie w wielkich hordach po całym kraju. Ponadto gra oferuje wielki otwarty świat z cyklem dnia i nocy. Stworzenia musza jeść, spać i pić, a to wszystko wpływa na ich rutynę. Gracz wręcz powinien podążać za hordą i nauczyć się jej zachowań, by przetrwać w późniejszych misjach. Każdy kto beztrosko natknie się na stado „Freakersów”, będzie miał poważny problem.

W The Walking Dead zombie nie były zbyt inteligentne, nie piły i często poruszały się w mniejszych grupach.

Premiera Days Gone zaplanowana jest na 22 lutego 2019 roku. Produkcja ekipy Bend Studios będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 4.

Zwiastun filmu 28 dni później:

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów