Czym powinien się wyróżniać hosting serwerów gier?

Hosting Gier
Hosting Gier

Gry komputerowe mogą być dobrym źródłem zabawy, ale dla wielu rozgrywki sieciowe to sport, który wymaga sprzętu najwyższej jakości. Aby gry multiplayer mogły dawać najwięcej satysfakcji, konieczne jest szybkie i stabilne połączenie z serwerem o odpowiednich parametrach. Poniżej wyjaśnimy więc, czym powinien się wyróżniać hosting serwerów gier.

Niskie opóźnienia przy krajowym hostingu serwerów gier

Dynamiczna gra sieciowa wymaga minimalnej wartości opóźnienia rozgrywki na komputerze użytkownika. Wartość latencji określana jest przez tak zwany PING, na który składa się sporo czynników, a w tym umiejscowienie serwera. Opóźnienia w pracy programu komputerowego mogą sięgać od 1 do nawet 40 ms, a wartość ta wzrasta razem z odległością, na którą oddalony jest serwer od urządzenia gracza.

Aby zoptymalizować latencję i poprawić jakość rozgrywki, warto wybrać hosting serwerów gier, którego maszyny znajdują się relatywnie blisko nas. Szukając optymalnego krajowego hostingu gier multiplayer, warto rozważyć oferty podobne do tej na stronie https://seohost.pl/serwery-dedykowane, ponieważ wybierając serwer dedykowany w Polsce, wartość PING nie powinna być aż tak wysoka.

Szybki hosting serwerów gier z SSD

Kolejną cechą hostingu serwera do gier, która odgrywa ważną rolę w jakości rozgrywki, jest rodzaj użytych dysków. Szybkość transferu danych z i do serwera wpływa bowiem na ogólną prędkość sieci i jakość jej użytkowania. Warto więc zadbać, aby nasz hosting serwerów gier był oparty o najszybsze możliwe rozwiązanie techniczne. Zastosowanie dysków SSD lub SSD NVMe pozwoli na maksymalizację osiągów serwera, a także powinno poprawić doznania z rozgrywki.

Mocniejszy procesor poprawia jakość hostingu serwerów gier

Następną metodą na organizację szybszego hostingu serwerów do gier, jest wybór możliwe najszybszego procesora. Jest to istotne, ponieważ im szybszy procesor, tym więcej zadań w krótkim czasie będzie on mógł wykonać. Warto również zwrócić uwagę na ilość rdzeni, którymi dysponuje jednostka główna serwera do gier w wybranym hostingu, ponieważ większa ich ilość również może wpłynąć pozytywnie na jakość rozgrywki.

Dynamiczny hosting serwerów gier z większą pamięcią RAM

Większa pamięć RAM przy hostingu serwera gier multiplayer również może wpłynąć pozytywnie na jakość połączenia. Wynika to z tego, że pamięć operacyjna jest miejscem, w którym przechowywana jest większość aktualnie prowadzonych programów oraz informacji potrzebnych do wykonywania bieżących akcji.

Można więc jasno stwierdzić, że aby hosting serwerów gier spisywał się jak najlepiej, konieczne jest użycie sprzętu o najwyższej możliwej specyfikacji. Dla maksymalizacji osiągów warto skupić się przede wszystkim na bliskiej lokalizacji samych serwerów, co pozwoli na częściowe zmniejszenie ewentualnych opóźnień. Na przyspieszenie pracy bezpośrednio mają natomiast wpływ zastosowane dyski, z których SSD mogą dać najlepsze wyniki. Poza tym warto pamiętać o wyborze odpowiednio szybkiego procesora, a także wystarczającej pamięci RAM.

Źródło: Artykuł zewnętrzny