Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

W PRODUKCJI

Cykl Inkwizytorski – twórczość Jacka Piekary doczeka się egranizacji

Cykl Inkwizytorski
Cykl Inkwizytorski

Cykl Inkwizytorski autorstwa Jacka Piekary doczeka się gry wideo – informację przekazało wrocławskie studio The Dust, które będzie odpowiedzialne za stworzenie produkcji.

Umowa pomiędzy pisarzem, a deweloperami została podpisana dzisiaj. Warto dodać, że negocjacje rozpoczęły się 4 grudnia ubiegłego roku. Wówczas obydwie strony podpisały list intencyjny, który gwarantował 3-miesięczny okres rozmów, mających na celu ustalenie szczegółów współpracy.

„Nabyte prawa upoważniają spółkę do wykorzystania wszelkich motywów opisanych w powieściach w celu produkcji, dystrybucji i sprzedaży bazujących na nich gier elektronicznych na wszelkie dostępne platformy” – możemy przeczytać w komunikacie prasowym.

Dzięki podpisanej w dniu dzisiejszym umowy, The Dust uzyskało możliwość stworzenia dwóch gier. Jedna trafi na sprzęty stacjonarne, a druga na urządzenia mobilne.

Zarówno wrocławskie studio, jak i pisarz, planują w przyszłości zawrzeć kolejne umowy, umożliwiające wyprodukowanie kolejnych tytułów, osadzonych w świecie Mordimera Madderdina.

The Dust planuje stworzyć cały cykl gier, oparty o twórczość Piekary. Grupą docelową są gracze dorośli oraz starsza młodzież.

„Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu” – powiedział Jakub Wolff, prezes studia The Dust.

Należy zaznaczyć, że w procesie produkcyjnym brać udział będzie sam Jacek Piekara. Pisarz zapowiada, że gry oparte o jego twórczość będą czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Ponadto podkreślił, że podczas rozgrywki natkniemy się na wiele wyrazistych postaci.

„Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! – dodał Piekara.

Cykl Inkwizytorski to zbiór opowiadań opowiadających przygody inkwizytora, Mordimera Madderdina. Akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której Jezus Chrystus zstąpił z krzyża i ukarał swoich prześladowców oraz ludzi, którzy w niego nie wierzyli.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement