Cykl Inkwizytorski – twórczość Jacka Piekary doczeka się egranizacji

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 2 min.
Cykl Inkwizytorski
Cykl Inkwizytorski

Cykl Inkwizytorski autorstwa Jacka Piekary doczeka się gry wideo – informację przekazało wrocławskie studio The Dust, które będzie odpowiedzialne za stworzenie produkcji.

Umowa pomiędzy pisarzem, a deweloperami została podpisana dzisiaj. Warto dodać, że negocjacje rozpoczęły się 4 grudnia ubiegłego roku. Wówczas obydwie strony podpisały list intencyjny, który gwarantował 3-miesięczny okres rozmów, mających na celu ustalenie szczegółów współpracy.

„Nabyte prawa upoważniają spółkę do wykorzystania wszelkich motywów opisanych w powieściach w celu produkcji, dystrybucji i sprzedaży bazujących na nich gier elektronicznych na wszelkie dostępne platformy” – możemy przeczytać w komunikacie prasowym.

Dzięki podpisanej w dniu dzisiejszym umowy, The Dust uzyskało możliwość stworzenia dwóch gier. Jedna trafi na sprzęty stacjonarne, a druga na urządzenia mobilne.

Zarówno wrocławskie studio, jak i pisarz, planują w przyszłości zawrzeć kolejne umowy, umożliwiające wyprodukowanie kolejnych tytułów, osadzonych w świecie Mordimera Madderdina.

The Dust planuje stworzyć cały cykl gier, oparty o twórczość Piekary. Grupą docelową są gracze dorośli oraz starsza młodzież.

„Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu” – powiedział Jakub Wolff, prezes studia The Dust.

Należy zaznaczyć, że w procesie produkcyjnym brać udział będzie sam Jacek Piekara. Pisarz zapowiada, że gry oparte o jego twórczość będą czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Ponadto podkreślił, że podczas rozgrywki natkniemy się na wiele wyrazistych postaci.

„Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! – dodał Piekara.

Cykl Inkwizytorski to zbiór opowiadań opowiadających przygody inkwizytora, Mordimera Madderdina. Akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której Jezus Chrystus zstąpił z krzyża i ukarał swoich prześladowców oraz ludzi, którzy w niego nie wierzyli.

Źródło: http://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/2697725,the-dust-ma-umowe-z-pisarzem-jackiem-piekara-ws--stworzenia-gier

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów