Cygames zainteresowane kolejną częścią Zone of the Enders

Zone Of The Enders The 2nd Runner Mars
Zone Of The Enders The 2nd Runner Mars

Zone of the Enders od dłuższego czasu zatrzymało się na drugiej części cyklu i na razie nic nie wskazuje na wydanie kontynuacji. Cygames współpracujące z Konami przy 2nd Runner MARS, wyraziło chęć wykonania kolejnej odsłony.

W jednym z wywiadów padło zapytanie o kolejną część, ale wygląda na to, że jej powstanie jest zależne od przyjęcia i sprzedaży wydanego 2 dni temu 2nd Runner MARS. Od remastera może zależeć przyszłość serii zapoczątkowanej przez Hideo Kojime.

Kenichi Kondo chciałby, żeby nowa odsłona cyklu była nastawiona wyłącznie na granie w goglach wirtualnej rzeczywistości. Z drugiej strony mógłby pójść na ustępstwa, gdyby szybkie tempo walk powodowało problemy podczas grania w goglach.

Zone of the Enders e1535637165631

Problemem może okazać się 4K i wsparcie dla gogli, ponieważ obecnie ciężko znaleźć odpowiednie wyważenie obydwu elementów.

Kondo chciałby zobaczyć kolejną część, szczególnie biorąc pod uwagę to, że w Cygames jest wielu fanów tejże produkcji. W tej chwili jednak ciężko mówić o nowej grze, ale być może w niedalekiej przyszłości się jej doczekamy.


Źródło: https://gematsu.com/2018/09/cygames-wants-to-make-a-new-zone-of-the-enders