Cyfrowe The Division 2 zniknie ze sklepów firm trzecich przez umowę Ubisoftu z Epic

Tom Clancy's The Division 2
Tom Clancy's The Division 2

The Division 2 w przypadku wersji na komputery osobiste będzie do kupienia w Epic Games Store, a zawarte porozumienie między Ubisoftem  a amerykańską formą sprawi, że gry nie kupimy w sklepach firm trzecich.

To oznacza, że nie kupimy Tom Clancy’s The Division 2 w sklepach takich jak Green Man Gaming czy Gamesplanet. Ten drugi wydał nawet oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Z przykrością informujemy, że Ubisoft nie pozwoli na sprzedaż cyfrowych edycji The Division 2 w sklepach firm trzecich. Przez to nie będziemy w stanie sprzedać gry w momencie jej rynkowego debiutu. Po 15 marca Division 2 będzie można kupić jedynie przez UPlay lub Epic Game Store.

Początkowo nie wiedzieliśmy czy zawarcie ekskluzywnej współpracy oznacza jedynie nieobecność gry na platformie Steam. Okazuje się jednak, że sklepy pokroju Gamesplanet lub GMG również nie będą miały gry „na stanie”.

Epic od czasu wprowadzenia swojego sklepu poczyna sobie dość agresywnie. Udało im się zdobyć Metro Exodus na wyłączność, a kolejną grą jest nadchodząca produkcja Ubisoftu. W przypadku Metro nie obyło się bez niezadowolenia gracy i wystawienia negatywnych ocen poprzednim odsłoną serii na platformie Steam.

Jedynie do  15 marca można jeszcze kupić klucze do The Division 2 w innych miejscach niż UPlay i Epic Games Store.

 


Źródło: https://www.pcgamer.com/the-division-2-wont-be-available-from-third-party-stores-after-launch/