Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

OGÓLNE

COVID-19 zwiększył przychody z gier na PC i konsolach o 28% w 2020 roku

Covid The Outbreak
Covid The Outbreak

Firma analityczna SuperData Research opublikowała roczny raport sprzedaży gier cyfrowych w 2020 roku. Z materiału wynika, że przychody wzrosły do ​​126,6 miliardów dolarów, czyli o 12% więcej niż w 2019 roku.

  • Epidemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu przychodów z gier komputerowych.
  • Najwięcej zyskali producenci gier na telefony komórkowe.
  • Gra Pokemon Go mimo trudnej sytuacji i ograniczeń w przemieszczeniu znowu zaliczyła udany rok.
  • Gry free to play nadal generują największe przychody.

Firma analityczna SuperData Research opublikowała raport na temat sprzedaży gier cyfrowych w 2020 roku.

Pokemon Go mimo koronawirusa ma się dobrze

Duża część rynku pozostaje w rękach sektora telefonii komórkowej, z rocznymi przychodami w wysokości 73,8 miliarda dolarów, o 10% więcej niż w zeszłym roku.

Jedną z najbardziej dochodowych gier mobilnych jest Pokemon Go, który w tym samym okresie w 2019 roku wzrósł o 39%. Pomimo ograniczeń w poruszaniu się spowodowanych COVID-19, Niantic znalazł sposób na przyciągnięcie jeszcze większej liczby nowych graczy i uszczęśliwienie starych.

Pokemon GO 2

Przychody z gier konsolowych i komputerowych w 2020 roku

Przychody z gier cyfrowych na komputery PC wyniosły 33,1 mld USD w 2020 r. oraz 19,7 mld USD na konsolach. Free to play nadal dominuje na rynku z 78% wszystkich przychodów z gier cyfrowych (o 9% więcej niż 2019).

Segment płatnych gier również znacznie się rozwinął (o 28%). Wynika to z faktu, że kraje Ameryki Północnej i Europy, w których rynki PC i konsoli są najsilniejsze (84% wszystkich przychodów cyfrowych z gier premium), zostały poddane kwarantannie, a gracze zaczęli więcej grać.

Całkowite przychody z płatnych gier w 2020 roku wyniosły 24,5 miliarda dolarów (17,8 miliarda dolarów pochodziło z komputerów osobistych, 6,7 miliarda dolarów z konsoli). SuperData Research spodziewa się, że ten segment skurczy się do 21,3 miliarda dolarów w 2021 roku (16,2 miliarda dolarów na PC i 5,1 miliarda dolarów na konsolach), podczas gdy free to play będzie rosnąć na wszystkich platformach.

W 2020 roku 10 najlepszych płatnych gier wygenerowało 34% wszystkich przychodów cyfrowych, podczas gdy kilkanaście projektów free to play stanowiło tylko 19% całości. Według SuperData Research, tylko jeden Call of Duty: Modern Warfare (w tym Call of Duty: Warzone) zarobiło prawie 2 miliardy dolarów.

NazwaWydawcaGatunek Dochód
Call of Duty Modern WarfareActivision BlizzardFPS1913 milionów dolarów
FIFA 20Electronic ArtsSport1083 milionów dolarów
Grand Theft Auto VTake-Two InteractiveAkcja przygodowa911 milionów dolarów
NBA 2K212kSport889 milionów dolarów
NBA 2K202kSport771 milionów dolarów
Call of Duty: Black Ops Cold WarActivision BlizzardFPS678 milionów dolarów
Animal Crossing: New HorizonsNintendoSymulator654 milionów dolarów
Cyberpunk 2077CD ProjektRPG609 milionów dolarów
The Sims 4Electronic ArtsSymulator462 milionów dolarów
DOOM EternalBethesda SoftworksFPS454 milionów dolarów

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

Samuraj wezwany do spalenia miasta faktycznie wstał, ale zaraz potem runął jak długi, wybijając sobie przy okazji kilka zębów. Tak pokrótce można by opisać...

PC

Jeśli gracie w Cyberpunk 2077 na pewno wiecie kim jest Panam Palmer. Panam to najemniczka, była członkini nomadzkiej rodziny Aldecaldos. Aktorka Tristin Mays i...

PUBLICYSTYKA

Świat odetchnął w dniu, gdy pojawiły się pierwsze recenzje Cyberpunka 2077. Po jego premierze rozpalił się jednak na nowo, a rozpędzony do granic możliwości...

TOP LISTA

Już od pięciu lat tworzymy rankingi, w których zestawiamy najlepsze produkcje mijających 12 miesięcy. To zawsze świetna zabawa, ale również okazja do refleksji i...

Advertisement