Chiński Tencent zainwestował w twórców Spec Ops: The Line

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Spec Ops The Line
Spec Ops The Line

Chińska firma Tencent ponownie zainwestowała swoje pieniądze w branżę gier. Tym razem wykupiła sporą część udziałów niemieckiego studia Yager. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych tegorocznych inwestycji i przejęć (Platinum Games, Funcom), gigant branży elektronicznej ma nie pozbawiać dewelopera niezależności i nie wpływać na strukturę organizacyjną oraz skład personalny studia.

Yager kojarzy się graczom głównie z grą Spec Ops: The Line z 2012 roku. Choć strzelanka spotkała się z uznaniem krytyków i miłośników gatunku, okazała się komercyjnym niewypałem. Niezadowalająca sprzedaż sprawiła, że wydawca Take-Two, nigdy nie zdecydował się na sfinansowanie powstania drugiej odsłony.

Timo Ulmann, dyrektor generalny Yager, jest bardzo zadowolony z faktu, że deweloper dołączył do listy twórców wspieranych przez Tencent:

Tencent to nie tylko wiodąca na świecie firma produkująca gry, ale także płodny inwestor o znakomitych osiągnięciach. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dołączyć do bogatej listy partnerów firmy Tencent.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów