Capcom sprzedał 4.8 mln egzemplarzy Resident Evil 7

resident evil 7 1 e1465933141224

Firma Capcom rozpoczęła 2018 rok od mocnego uderzenia, jaki jest niewątpliwie premiera gry Monster Hunter: World. Tytuł zgrania świetne recenzje i została najlepiej sprzedającą się grą w zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Jadnak poprzedni rok dla japońskiej firmy też nie był najgorszy. Resident Evil 7 okazało się świetnym horrorem i od zeszłorocznej styczniowej premiery, rozeszło się w liczbie 4.8 mln kopii. To wynik o 700 tys. lepszy od tego z poprzedniego kwartału, ale warto wspomnieć, że jego osiągnięcie nie byłoby możliwe bez grudniowej premiery Resident Evil 7 Biohazard Gold Edition, czyli wersji wzbogaconej wszystkimi dodatkami.

Gorzej się wiedzie bijatyce Marvel vs. Capcom: Infinite, która od wrześniowej premiery z ledwością osiągnęła wynik miliona sprzedanych kopii.

Jakie liczby wykręci Monster Hunter: World? Jeśli twórcy tak jak zapowiadają będą ciągle wzbogacać grę wartościowymi aktualizacjami, to w przyszłym roku będziemy pisać o wyniki co najmniej dwukrotnie większym od tego jakim dzisiaj szczyci się Resident Evil 7.


Źródło: https://gematsu.com/2018/01/resident-evil-7-biohazard-sales-top-4-8-million