Call of Duty: WWII najlepiej sprzedającą się grą w ubiegłym tygodniu w Wielkiej Brytanii

Call Of Duty Wwii
Call Of Duty Wwii

Cotygodniowe zestawienie najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii, to od początku roku dominacja trzech uznanych marek – nowe Call of Duty, nowa FIFA oraz absolutny fenomen – GTA 5. Nie inaczej było w zeszłym tygodniu. Pierwsza trója pozostała więc na podium, choć zaszły na nim małe roszady. Lider zeszłego tygodnia Grand Theft Auto 5, spadł z pierwszego miejsca na miejsce trzecie, a na szczyt wdrapało się Call of Duty: WWII.

Nowa odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek jest bliska wyrównania rekordu serii, jeśli chodzi o obecność na szczycie cotygodniowego zestawienia sprzedaży gier w Zjednoczonym Królestwie. Call of Duty: WWII jest na pierwszym pierwszym miejscu listy po raz 10. Rekord należy do Call of Duty: Black Ops 3, które okupowało szczyt listy 11 raz.

W pierwszej dziesiątce, również nie zaszły wielkie zmiany. Wypadła z niej jedynie Forza Motorsport 7, która z 9 miejsca wylądowała na odległej 32 pozycji. Jej miejsce zajęła nowość – Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory. Gra RPG, której akcja osadzona jest uniwersum popularnego anime, zadebiutowała na UK Video Game Charts na 10 miejscu.

Top 10 najchętniej kupowanych gier w UK w ubiegłym tygodniu (do 20 stycznia):

  1. CALL OF DUTY: WWII
  2. FIFA 18
  3. GRAND THEFT AUTO 5
  4. MARIO KART 8 DELUXE
  5. THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD
  6. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS
  7. ASSASSIN’S CREED ORIGINS
  8. SUPER MARIO ODYSSEY
  9. STAR WARS BATTLEFRONT 2
  10. DIGIMON STORY: CYBER SLEUTH HACKER’S MEMORY