Call of Duty: Mobile to żyła złota. Grę pobrano już 172 miliony razy

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Call Of Duty Mobile
Call Of Duty Mobile

Call of Duty: Mobile w ciągu dwóch miesięcy od premiery zostało pobrane 172 miliony razy, generując przy tym globalne wydatki graczy rzędu 87 milionów dolarów.

Według mobilnego analityka z Sensor Tower Intelligence, zainteresowanie grą sporo spadło w listopadzie, gdyż  tylko w samym październiku po grę sięgnięto 146 mln razy. Jednak w listopadzie gra stworzona przez chiński Tencent zaliczyła nadal imponujący wynik 21 milionów instalacji.

Duża liczba porań przekłada się także na wydatki graczy. Gra największą popularnością cieszy się w USA, Indiach i Brazylii, ale najchętniej gracze sięgają do swoich wirtualnych portfeli w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Co ciekawe to Google Play wygenerowało największą liczbę pobrań, bo 52%, czyli 89 ze 172 milionów, ale to posiadacze urządzeń z systemem iOS chętniej wydają pieniądze, bo zapewnili do tej pory 59,2% całkowitego przychodu z gry.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów