Call of Duty: Black Ops Cold War – zwiastun i masa szczegółów

Call of Duty Black Ops Cold War e1598476898975

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun kampanii Call of Duty: Black Ops Cold War od Treyarch. Gra zadebiutuje już 13 listopada bieżącego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Kilka tygodniu później zadebiutuje również na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Black Ops Cold War będzie bezpośrednią kontynuacją oryginalnych Black Ops. Tryb wieloosobowy zostanie szczegółowo omówiony 9 września, ale wiadomo już o pojawieniu się zombie i dalszym rozwoju Warzone.

Kampania nowej odsłony Call of Duty przeniesie nas do wczesnych lat 80. ubiegłego wieku. Gracze podczas gry odwiedza takie miejsca jak Berlin Wschodni, Wietnam, Turcję czy siedzibę radzieckiego KGB. Nie zabraknie oczywiście znanych bohaterów w osobach Woodsa, Hudsona i Masona .

Bohaterowie będą polować na Perseusza – pewną tajemniczą osobę, która dąży do destabilizacji świata i zmiany biegu historii.

Przed rozpoczęciem kampanii fabularnej będziemy mogli stworzyć protagonistę – wybrać płeć (mężczyzna, kobieta i „sklasyfikowana”) kolor skóry, miejsce urodzenia, profil psychologiczny i tak dalej. Ta ostatnia nieznacznie wpłynie na rozgrywkę, ale sam główny bohater nie będzie mówił w fabule. Co ciekawe gra postawi nas przed wieloma decyzjami, od których będzie zależało zakończenie historii.

Tytuł pozwoli również na przechodzenie misji w nieliniowy sposób z wykorzystaniem brutalnej siły, skradanie się, czy też szantażu bądź zatrucia. Zapowiada się ciekawie.