Były pracownik Telltale Games złożył pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Telltale Games
Telltale Games

W ostatnich dniach głośna sprawa Telltale Games zaskoczyła branżę elektronicznej rozgrywki i z pewnością jeszcze przez wiele tygodni będą wypływać nowe wątki związane z masowymi zwolnieniami w amerykańskiej firmie.

Przypomnijmy, że w zeszły piątek Telltale Games ogłosiło, że z powodów finansowych zwolniło 250 pracowników i nie dokończy rozpoczętych projektów. Najbardziej graczy zabolało anulowanie drugiego sezonu The Wolf Among Us oraz rozpoczętego finałowego sezonu flagowej serii studia The Walking Dead.

To jednak nie koniec kłopotów firmy. Otóż były pracownik Telltale złożył przeciwko byłemu pracodawcy pozew zbiorowy, twierdząc, że ten naruszył podczas zwolnień przepisy krajowego prawa pracy i obowiązującej w Kalifornii ustawy WARN. Vernie Roberts opisuje, że pracownicy zwolnieni zostali bez podania przyczyny i bez wcześniejszego pisemnego zawiadomienia o wypowiedzeniu, czyli niezgodnie z wymogami krajowymi i lokalnymi.

Według prawa, firmy zatrudniające ponad 100 pełnoetatowych pracowników muszą powiadomić pracowników na 60 dni przed zamknięciem zakładu lub masowymi zwolnieniami. Ustawa definiuje masowe zwolnienie jako redukcję o 50 lub więcej miejsc pracy w ciągu 30 dni. Kalifornijskie prawo jeszcze bardziej zaostrza te przepisy, co sprawia, że Telltale Games może być w jeszcze bardziej beznadziejnej sytuacji niż się wydawało.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów