Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

MOBILE

BRAIN IT – Amazing Adventure – recenzja

Brain It: Amazing Adventure to gra logiczna polskiego studia Sleepless Clinic. Produkcja jest dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS za około 10 złotych. Bardziej oszczędnych graczy zainteresuje na pewno informacja o  darmowej wersji aplikacji, w której są wyświetlane reklamy.

Fabuła gry jest standardowa, musimy uratować Ziemię przed atakiem złego bota. Zadanie to wykonamy rozwiązując liczne logiczne układanki. Na rozwiązanie danego levelu mamy kilka minut, a wraz z upływem czasu pękają słoiki czasu. Gdy wszystkie trzy ulegną uszkodzeniu, przegrywamy i daną planszę rozpoczynamy od nowa.

Zagadki są urozmaicone np. czasem musimy napompować balon klikaniem, podrzeć kartki lub umieścić koła zębate w odpowiednim miejscu. Gdy uda się nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie otwiera się przejście, a nasz dobry bot rusza do kolejnego pokoju. Zadania są nierówne, ponieważ czasem przechodzi się je bardzo szybko, a niekiedy męczymy się wiele razy z daną planszą. Zdarza się, że znajduje się rozwiązanie przez przypadek bezwładnie przesuwając elementy i stukając w ekran. Twórcy określają zadania jako „zaskakujące i nieszablonowe”. Niestety według mnie jest to mały minus, gdyż czasem po prostu nie wiadomo o co chodzi, a rozwiązanie przynosi nam los. Szkoda, że twórcy nie umieścili w Brain It: Amazing Adventure podpowiedzi, które czasem naprawdę by się przydały.

Gra ma minimalistyczną, kolorową, trochę komiksową grafikę. Towarzysząca muzyka jest przyjemna i nie męczy słuchu, jak to czasami bywa w aplikacjach mobilnych.

Jeśli lubisz grać w logiczne puzzle na swoim urządzeniu mobilnym warto wypróbować produkcję Sleepless Clinic zwłaszcza, że istnieje darmowa wersja aplikacji. Jeśli konwencja gry przypadnie Ci do gustu kupisz ją za 10 złoty uwalniając się tym samym od reklam, których niestety w darmowej wersji jest dość sporo.

Ocena: 7,5

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement