Borderlands 3 trafi na konsole nowej generacji

Borderlands 3 e1590085951783

Podczas konferencji Gearbox Digital Showcase zorganizowanej w ramach PAX Online 2020, producent serii Borderlands podzielił się informacją, że ich najnowsza gra ukaże się na konsolach nowej generacji.

Wersja przygotowana na PS5 i XBOX Series ma być darmowa dla wszystkich dotychczasowych posiadaczy gry, ponadto ma także oferować przeniesienie zakupionych materiałów dodatkowych i wspólny zapis pomiędzy konsolami tej samej rodziny, tj. posiadacze gry na PS4 będą mogli przenieść swoje save’y na PS5. Tak samo będzie w przypadku nowych XBOX-ów.

Borderlands 3 na konsolach nowej generacji zaoferuje według zapowiedzi twórców płynne 60 klatek w trybie single i rozdzielczość 4K na XBOX Series X i PlayStation 5. Nie wiemy, jak będzie z jakością gry na XBOX Series S. Dodatkowo autorzy przygotowali dla fanów nie lada gratkę, którą jest możliwość grania w lokalnej kooperacji z podzielonym ekranem do czterech graczy. Ta funkcja zostanie także dodana do wersji gry przeznaczonej na PS4 i XONE w formie darmowej aktualizacji.

To nie są jednak jedyne wiadomości dotyczące Borderlands 3 pochodzące z eventu Gearbox Digital Showcase. Produkcja w niedalekiej przyszłości zostanie uzupełniona o nowe dodatki, a wszystkie grywalne postacie otrzymają dodatkowe drzewko rozwoju.

Borderlands 3 to kolejna odsłona kultowej serii looter shooterów, w którą można grać zarówno samemu, jak i ze znajomymi w trybie kooperacji. Przy swojej premierze, która miała miejsce rok temu, gra zyskała dosyć wysokie oceny. Możliwość zagrania w tę produkcję na konsolach nowej generacji będzie na pewno niezłą wiadomością dla miłośników tytułu.