Blizzard Entertainment zapowiedziało stworzenie Overwatch League

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 3 min.

Overwatch, jeden z największych hitów bieżącego roku, przyciągnął już do siebie ponad 20 milionów graczy na całym świecie. Spośród nich wyrośnie młode pokolenie mistrzów sportu. Odpowiadając na potrzeby licznej rzeszy zawodników, którzy z każdym dniem osiągają coraz wyższy poziom, spółka Blizzard Entertainment zapowiedziała dzisiaj stworzenie Overwatch League. Będzie to sportowy ekosystem na najwyższym światowym poziomie istniejący specjalnie na potrzeby profesjonalnej rywalizacji w Overwatch.

Overwatch League będzie łączyć w sobie wieloletnie doświadczenie Blizzarda na arenie e-sportowej z najlepszymi praktykami sportu zawodowego, aby zapewnić długoterminową stabilność drużyn oraz stworzyć zawodnikom możliwości rozwijania kariery zawodowej dotychczas kojarzonej wyłącznie z tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi.

Mike Morhaime, prezes i jedne ze współzałożycieli Blizzard Entertainment widzi dużo korzyści płynących z utworzenia ligi Overwatch:

Overwatch League nie tylko wyznacza szczytowy poziom rywalizacji e-sportowej w Overwatch, ale także zapewnia najbardziej utalentowanym zawodnikom możliwość przekucia swej pasji w prawdziwy, przynoszący wymierne korzyści zawód. Tworzymy zrównoważoną ligę, która będzie przystępna zarówno dla zawodników, jak i dla fanów, a przede wszystkim będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem dla wszystkich zainteresowanych.

Pierwszy, inauguracyjny sezon Overwatch League rozpocznie się w roku 2017. Na początku sezonu Blizzard zorganizuje rozgrywki, w ramach których uprawnieni do udziału gracze, którzy wcześniej wyróżnią się w rywalizacji e-sportowej w Overwatch, zostaną zaproszeni do przesłuchań do drużyn. Zawodnicy wezmą udział w całym wachlarzu testów, dzięki czemu poszczególne drużyny będą mogły uzupełnić swój skład o osoby, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Wszyscy wybrani wówczas gracze będą mieli zagwarantowaną możliwość podpisania umowy z drużyną. Umowa będzie obejmować wynagrodzenie podstawowe oraz pakiet benefitów.

Aby wspierać utworzenie i rozwój lokalnej społeczności fanów, drużyny rywalizujące w ramach Overwatch League będą reprezentować duże miasta z różnych regionów. Kiedy już takie miejskie drużyny zostaną dopuszczone do udziału w Overwatch League, zdobędą tym samym pewne miejsce w lidze, dzięki czemu uzyskają możliwość stabilnego rozwoju na całe lata.

Zapowiedzi dotyczące drużyn oraz dodatkowe informacje na temat Overwatch League będą udostępniane na przestrzeni nadchodzących miesięcy. W międzyczasie gracze, którzy pragną rywalizować w ramach Overwatch League powinni nadal piąć się po szczeblach rankingów w Overwatch.

Źródło: Informacja prasowa

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów