Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Blizzard Entertainment zapowiedziało stworzenie Overwatch League

Overwatch, jeden z największych hitów bieżącego roku, przyciągnął już do siebie ponad 20 milionów graczy na całym świecie. Spośród nich wyrośnie młode pokolenie mistrzów sportu. Odpowiadając na potrzeby licznej rzeszy zawodników, którzy z każdym dniem osiągają coraz wyższy poziom, spółka Blizzard Entertainment zapowiedziała dzisiaj stworzenie Overwatch League. Będzie to sportowy ekosystem na najwyższym światowym poziomie istniejący specjalnie na potrzeby profesjonalnej rywalizacji w Overwatch.

Overwatch League będzie łączyć w sobie wieloletnie doświadczenie Blizzarda na arenie e-sportowej z najlepszymi praktykami sportu zawodowego, aby zapewnić długoterminową stabilność drużyn oraz stworzyć zawodnikom możliwości rozwijania kariery zawodowej dotychczas kojarzonej wyłącznie z tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi.

Mike Morhaime, prezes i jedne ze współzałożycieli Blizzard Entertainment widzi dużo korzyści płynących z utworzenia ligi Overwatch:

Overwatch League nie tylko wyznacza szczytowy poziom rywalizacji e-sportowej w Overwatch, ale także zapewnia najbardziej utalentowanym zawodnikom możliwość przekucia swej pasji w prawdziwy, przynoszący wymierne korzyści zawód. Tworzymy zrównoważoną ligę, która będzie przystępna zarówno dla zawodników, jak i dla fanów, a przede wszystkim będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem dla wszystkich zainteresowanych.

Pierwszy, inauguracyjny sezon Overwatch League rozpocznie się w roku 2017. Na początku sezonu Blizzard zorganizuje rozgrywki, w ramach których uprawnieni do udziału gracze, którzy wcześniej wyróżnią się w rywalizacji e-sportowej w Overwatch, zostaną zaproszeni do przesłuchań do drużyn. Zawodnicy wezmą udział w całym wachlarzu testów, dzięki czemu poszczególne drużyny będą mogły uzupełnić swój skład o osoby, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Wszyscy wybrani wówczas gracze będą mieli zagwarantowaną możliwość podpisania umowy z drużyną. Umowa będzie obejmować wynagrodzenie podstawowe oraz pakiet benefitów.

Aby wspierać utworzenie i rozwój lokalnej społeczności fanów, drużyny rywalizujące w ramach Overwatch League będą reprezentować duże miasta z różnych regionów. Kiedy już takie miejskie drużyny zostaną dopuszczone do udziału w Overwatch League, zdobędą tym samym pewne miejsce w lidze, dzięki czemu uzyskają możliwość stabilnego rozwoju na całe lata.

Zapowiedzi dotyczące drużyn oraz dodatkowe informacje na temat Overwatch League będą udostępniane na przestrzeni nadchodzących miesięcy. W międzyczasie gracze, którzy pragną rywalizować w ramach Overwatch League powinni nadal piąć się po szczeblach rankingów w Overwatch.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement