Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir zadebiutuje w czwartek na PC i konsolach

Asterix & Obelix Xxl3 The Crystal Menhir
Asterix & Obelix Xxl3 The Crystal Menhir

Rzymianie strzeżcie się, bo Asterix i Obelix powracają i nie będą szczędzić pięści. Gra Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir już 21 listopada trafi na wszystkie wiodące platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Gracze wybierający pudełkową wersję Limited Edition, otrzymają dodatkowo figurki dzielnych Galów.

Asterix & Obelix XXL3: Crystal Menhir to nowa odsłona popularnej przygodówki z uwielbianymi na całym świecie Galami, którzy nieugięcie bronią się przed Imperium Rzymskim. Tytuł oparty na licencji komiksów autorstwa René Goscinnego i Alberta Uderzo, nie stracił ani trochę ze swojego rozbrajającego humoru.

Akcja gry zaczyna się, gdy pewnego dnia Panoramiks, miejscowy druid, otrzymuje list z ostrzeżeniem o wielkim niebezpieczeństwie, które grozi jego ludowi, i prośbą o znalezienie nowej kryjówki dla tajemniczego menhiru. Dzielni Galowie, Asteriks i Obeliks wyruszają więc w pełną niebezpieczeństw i Rzymian podróż, podczas której przyjdzie im odkryć tajemne moce drzemiące w menhirze.