Anthology of Fear – nowy polski horror zmierza na PC i Nintendo Switch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Created With Gimp
Created With Gimp

Anthology of Fear to produkcja niezależnego polskiego studio RG Crew, która ma się ukazać w pierwszym kwartale przyszłego roku na PC oraz konsoli Nintendo Switch.

Gra jest pierwszoosobowym psychologicznym horrorem, który zaoferuje trzy niezależne historie umiejscowione w różnych epokach. Pierwsza z nich została osadzona w XX wieku na syberyjskim odludziu, gdzie nie zabraknie walki o przetrwanie i elementów polowania. Kolejna to współczesna historia, w której pierwsze skrzypce grać będą tematy aktu twórczego oraz wyobcowania. Ostatnia historia osadzona jest w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie, a motywem przewodnim będą wspomnienia.

Na temat dość nietypowej konwencji gry wypowiedział się reżyser i główny designer Anthology of Fear, Hubert Zatorski:

Każda z trzech historii jest inna – oczywiście różne są też postacie, epoki czasowe, itd. Gracz otrzyma więc niejako trzy mniejsze gry w jednej. Każda z nich zapewni odmienne doświadczenia. Nasza gra będzie różnorodna i niejednoznaczna. W Anthology of Fear bez żadnego problemu odnajdą się m.in. fani serii Silent Hill i Outlast, ale także tytułów w stylu Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun Anthology of Fear.

Źródło: Informacja prasowa

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów