Anthem najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii, ale ze słabym wynikiem

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.

Chciałoby się rzec, Anthem podbija Wielką Brytanię. Gra bowiem wylądowała na szczycie cotygodniowej listy najlepiej sprzedających się gier w UK, zostawiając w tyle takie świeżynki jak Far Cry: New Dawn  czy Metro Exodus.

Jednak jak wskazuje Daniel Ahmad, jeden z głównych analityków branży gamingowej,  Anthem nie ma najlepszego startu na tle innych dużych tytułów wydanych przez Electronic Arts. Ponoć gra twórców Dragon Age i Mass Effect w dniu premiery osiągnęła zaledwie 10% wyniku, który udało się osiągnąć pierwszemu Destiny. Porównanie tytułów nie jest bezzasadne, ponieważ obie produkcje charakteryzują się podobną rozgrywką i spadło na nie sporo krytyki po premierze.

Mało tego, nawet Mass Effect Andromeda w swoim pierwszym tygodniu sprzedażowym zanotował lepszy wynik, co Anthem i twórcom chluby nie przynosi.

Warto dodać, że Anthem według EA powinien dotrzeć do 6 milionów odbiorców w ciągu sześciu tygodni. W takiej sytuacji ciężko mówić o sukcesie, ale dopiero po pełnym udostępnieniu danych sprzedażowych dowiemy się jak globalnie poradziła sobie najnowsza gra BioWare.

Top 10 najlepiej sprzedających się gier w ubiegłym tygodniu w UK:

  1. ANTHEM
  2. FAR CRY NEW DAWN
  3. FIFA 19
  4. RED DEAD REDEMPTION 2
  5. METRO EXODUS
  6. FORZA HORIZON 4
  7. NEW SUPER MARIO BROS. U DELUXE
  8. MARIO KART 8 DELUXE
  9. CALL OF DUTY: BLACK OPS 4
  10. SUPER SMASH BROS. ULTIMATE

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2019/02/first_anthem_sales_info_suggests_retail_struggle_in_the_uk

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów