Aktualizacja znacznie poprawiła wydajność Nintendo Switch

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Nintendo Switch 800x450

Nintendo Switch to bez wątpienia najsłabsza pod względem specyfikacji konsola obecnej generacji, ale nie ma problemów z udźwignięciem gier takich jak Mortal Kombat 11.

Jednak najlepszym wzorem wykorzystania pełnej mocy konsoli jest samo Nintendo i ich produkcje 1st party. Każda z wydanych gier wygląda oszałamiająco na przenośnej konsoli, którą w dowolnej chwili możemy podłączyć do telewizora.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania, oznaczona jako 8.0.0 wprowadza odblokowanie zegara układu scalonego, który do tej pory działał z taktowaniem 1GHz. W pewnych sytuacjach taktowanie wzrasta do 1.75GHz, a gry takie jak The Legend of Zelda czy Super Mario Odyssey korzystają z tej opcji.

Okazuje się, że dzięki temu zmniejszono czasy wczytywania zapisanego stanu gry, szybkiej podróży i wchodzenia do poszczególnych lokacji w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zmiany są nadzwyczajne, ale obecnie nie wiemy czy Nintendo pozwoli korzystać z tej funkcji nie swoim grom.

Źródło: https://www.dualshockers.com/nintendo-switch-performance-boost/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów