Activision ogłosiło powstanie Ligi Światowej Call of Duty

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Activision, ogłosiło dziś powstanie Ligi Światowej Call of Duty, czyli międzynarodowej ligi e-sportowej wspierającej najlepszą na świecie konsolową markę e-sportową. Program ten znacząco pogłębi poziom współpracy z elitarnym gronem zawodowców, jednocześnie zachęcając zwykłych graczy oraz początkujących zawodników Call of Duty do posmakowania przyjemności płynącej z rywalizowania na różnych poziomach umiejętności.

Liga Światowa Call of Duty będzie składać się z dwóch grup (Divisions) – grupy zawodowej (Pro Division) oraz grupy otwartej (Challenge Division) – każda z nich będzie miała swój udział w wielkim finale sezonu rozgrywek Call of Duty i najważniejszym wydarzeniu w konsolowym e-sporcie – Mistrzostwach Call of Duty. Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Call of Duty zostaną przeniesione i odbędą się nie wiosną, lecz jesienią 2016 r., dzięki czemu gracze otrzymają dodatkowy czas na udoskonalenie swoich umiejętności gry w Call of Duty: Black Ops III poprzez rywalizowanie w sezonie zasadniczym Ligi Światowej Call of Duty.

Podział Ligi Światowej Call of Duty na grupę zawodową oraz otwartą wiąże się z niespotykaną dotąd wysokością łącznej puli nagród do zdobycia na turniejach. Stawka to 3 miliony dolarów, które stanowią sumę nagród wypłacanych na turniejach, spotkaniach rozgrywanych w sieci lokalnej oraz mistrzostwach Call of Duty. Jest to największa całkowita pula nagród w historii e-sportu w kategorii Call of Duty i stanowi trzykrotność poprzedniej kwoty.

 

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów