A Way Out – gameplay z gry pokazuje ucieczkę ze szpitala

A Way Out
A Way Out

GamesRadar opublikował na YouTube gameplay z gry A Way Out, który na przykładzie ucieczki dwóch bohaterów ze szpitala prezentuje mechanikę kooperacji w nowym dziele studia Hazelight.

Gameplay pokazuje fragment rozgrywki, w którym dwaj bohaterowie A Way Out – Vincent i Leo – uciekają ze szpitala w tym samym czasie. Zgodnie z założeniami produkcji, każdy z bohaterów będzie sterowany przez jednego z dwóch graczy. 4-minutowy filmik można obejrzeć tutaj:

Cechą, która wyróżnia ten tytuł na tle innych, jest konieczność kooperacji pomiędzy dwoma graczami. Widok kamery przełącza się co jakiś czas z jednego bohatera na drugiego, dzięki czemu pierwszy gracz widzi, co robi ten drugi, i odwrotnie. Współpraca jest tu niezbędna – niezależnie od tego czy gramy w trybie kooperacji, czy online, do przejścia A Way Out konieczna jest pomoc drugiej osoby.

Ze względu na oryginalne podejście do tematu narracji w grze, dzieło studia Hazelight zapowiada się obiecująco. Premiera A Way Out  jest planowana na 23 marca. Zagrają w nią zarówno posiadacze konsol PS4 i Xbox One, jak i pecetowcy (poprzez Origin).


Źródło: http://comicbook.com/gaming/2018/03/12/a-way-out-gameplay-hospital-escape/