Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

FILMY I SERIALE

6 powodów, dla których warto obejrzeć Prawo ulicy (The Wire)

Obecnie przemysł filmowy oferuje liczne tytuły seriali z niemal każdego gatunku. Dla fanów seriali kryminalnych pozycją kultową jest świetnie napisany i wyreżyserowany serial Prawo ulicy (The Wire) zapewniający widzom podczas wszystkich pięciu sezonów sporą dawkę emocji. Oto 6 powodów, dla których warto obejrzeć ten serial.

1. Autentycznie wyglądająca historia

David Simon i Ed Burns stworzyli alternatywę dla seriali kryminalnych emitowanych w telewizji jak m. in. CSI Kryminalne zagadki Las Vegas, CSI Kryminalne zagadki Miami, CSI Kryminalne zagadki Nowego Jorku, Kości, etc. W porównaniu do przytoczonych tytułów Prawo ulicy serwuje nam autentyczne historie pozbawione efektownych pościgów, w których bohaterowie uciekają przed każdą kulą i rozwiązują sprawy w oka mgnieniu dzięki świetnemu sprzętowi, jaki mają do dyspozycji.

the wire policja

2. Świetnie napisany scenariusz

Przy tworzeniu serialu brali także udział znani amerykańscy pisarze, autorzy powieści kryminalnych i scenarzyści: Dennis Lehane (powieść Rzeka tajemnic) i Richard Price (scenariusz  Dziewczyna gangsteraOkup).

the-wire-dlaczego-warto

3. Bohaterowie The Wire

Ważnym atutem serialu są jego bohaterowie. Chociaż każda z postaci ma niezwykle indywidualną osobowość, to zawsze pozostaje częścią gry. Bez względu na kombinacje czynników społecznych, politycznych i ekonomicznych wszyscy biorą w niej udział  z różnym wynikiem. Wydarzenia w serialu są przedstawiane z różnej perspektywy w zależności od bohatera.

the-wire-gra

4. Dialogi

Serial opiera się przede wszystkim na dialogach, które zostały świetnie przygotowane, niejednokrotnie bawiąc widzów ironią i sarkazmem. Nie brak jednak scen, w których wszystko zostaje „powiedziane” bez użycia słów. Wszystko to sprawia, że serial zachowuje swój autentyzm.

the wire port

5. Struktura

Ciekawa jest również sama struktura Prawa ulicy. Serial składa się z pięciu sezonów, z których każdy skupia się na innym problemie. Przy czym wszystkie sezony są ze sobą przemyślanie połączone, tworząc tym samym kompletną całość.

the wire gazeta

6. Muzyka

Należy również wspomnieć o muzyce, która jest doskonałym uzupełnieniem serialu i tworzy niepowtarzalny klimat (polecamy płytę The Wire „…and all the pieces matter”), zawierającą najważniejsze utwory z Prawa ulicy, w tym intro w różnych wersjach m. in. Toma Waitsa oraz utwór kończący serial.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement