5 kluczowych umiejętności, które pomogą Ci zdobyć pracę w świecie gier komputerowych

Gry komputerowe stały się czymś więcej niż tylko rozrywką dla dzieci. Dziś jest to wielomilionowa branża, która daje ludziom na całym świecie możliwość przeżycia niezapomnianych przygód i dobrej zabawy w gronie najbliższych. A wraz z rozwojem gier i technologii komputerowych wzrosło zapotrzebowanie na ich producentów i twórców. Firmy produkujące gry komputerowe zatrudniają dziś tysiące pracowników, różnych specjalności i oczywiście większość z nich to programiści. Dzisiaj porozmawiamy o pięciu umiejętnościach niezbędnych do udanej kariery w grach.

Praca w firmie produkującej gry jest dziś marzeniem wielu osób. Dobre oprogramowanie ceni się wszędzie, ale w tej branży szczególnie. Dlatego pracodawcy często pozwalają pracownikom na pracę zdalną i dają swobodę, najważniejsze jest, aby wynik został wykonany dobrze i na czas. Jeśli wydaje Ci się, że znalezienie pracy w takiej firmie jest nierealne, to tak nie jest. Usługa Jooble od wielu lat pomaga osobom z różnych dziedzin znaleźć pracę, w tym także pracę w branży gier komputerowych. Pracę zdalną znajdziesz także, jeśli dokładnie przejrzysz oferty pracy przez Internet na Jooble, która zawiera tysiące najlepszych ofert pracy specjalnie dla Ciebie. Skorzystaj z Jooble, aby wyszukać pracę i zwiększyć swoje szanse na pomyślne znalezienie pracy.

Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Nietowarzyski maniak z „dziwactwem”, niezdolny do prowadzenia rozmowy i całkowicie pogrążony we własnym geekowym świecie to odwieczny stereotyp, który w XXI wieku nie ma już prawa istnieć. Współcześni programiści są istotami społecznymi. O ile 30 czy 40 lat temu programista mógł samodzielnie stworzyć całą grę, dziś wymaga to wysiłku zespołowego. Oznacza to, że programista musi umieć pracować w zespole, dzielić się doświadczeniami ze współpracownikami, pomagać innym i potrafić przyjmować pomoc. Kolejną z kluczowych umiejętności programisty jest komunikacja z publicznością i użytkownikami: bez informacji zwrotnej nie można stworzyć dobrej gry!

Analityczne myślenie

Analityk to osoba odpowiedzialna za identyfikację potrzeb graczy i odzwierciedlenie ich w rozwiązaniu, które przyniesie zmiany w pracy firmy i grze.

W różnych projektach i na różnych etapach obowiązki analityka mogą się różnić. Funkcje analityka można sprowadzić do kilku głównych punktów:

1. Zbieranie informacji o grze i recenzjach graczy;

2. Analiza uzyskanych danych i weryfikacja wiarygodności;

3. Przetwarzanie danych i propozycje poprawek lub aktualizacji.

Analityczne myślenie przyda się także na etapach tworzenia gry, gdyż w ten sposób można uwydatnić niedociągnięcia i samodzielnie znaleźć rozwiązania.

Wytrwałość i wytrwałość

Programista musi być wytrwały w dążeniu do celu, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie – szczególnie w przypadkach, gdy nie jest to oczywiste. Czasami okazuje się, że pierwsza (druga, trzecia) opcja nie działa lub nie jest zadowalająca pod względem jakości. Wtedy wydaje się, że dobrego rozwiązania w ogóle nie ma – czasami jest. Ale dobry programista będzie poprawiał kod, aż osiągnie perfekcję lub upłynie termin.

Nie myl wytrwałości z uporem. Jeśli okaże się, że wybrana metoda rozwiązania problemu nie jest optymalna, trzeba znaleźć w sobie siłę, aby przyznać się do błędu. Jeśli masz wrażenie, że nosisz okrągłą i zwijasz kwadratową, lepiej zatrzymać się i pomyśleć jeszcze raz. Być może będziesz musiał cofnąć część wykonanej pracy lub zacząć od zera. Ale to niewielka cena za lepszy kod. W rezultacie umiejętność przyznania się do błędu działa na Ciebie.

Możliwość nauki non-stop

Znajomość języka programowania i platformy oraz umiejętność pracy z nimi jest ważna. Ale jeszcze ważniejsze jest rozwijanie tych umiejętności, poszerzanie horyzontów i uczenie się nowych rzeczy.

Za dziesięć lat narzędzia, które dziś dopiero powstają w głowach inżynierów, zaczną działać. Oznacza to, że wymagania biznesu i rynku pracy ponownie ulegną zmianie. Umiejętność uczenia się pomaga w budowaniu kariery. Firmy IT chętnie przyjmują pracowników, którzy chcą się rozwijać w swoim zawodzie i są gotowi nad nim pracować. Tacy specjaliści łatwiej przechodzą do nowych zadań, szybciej angażują się w pracę nad nowymi projektami, pracują wydajniej i kreatywniej.

Zdolność matematyczna

Nawet ci specjaliści, którzy nie zajmują się programowaniem balansu gry, często muszą zmierzyć się z koniecznością dokonania prostych obliczeń: obliczenia prawdopodobieństwa otrzymania trafienia krytycznego, siły pancerza postaci ostatnio dodanego do buildu czy szybkości postępu przeciwników . Tutaj na ratunek przychodzą Microsoft Excel i Arkusze Google. Umiejętność jego wykorzystania i minimalna wiedza matematyczna będzie potrzebna na każdym etapie tworzenia i każdemu pracownikowi.

Podsumowanie

Dziedzina gier komputerowych oferuje ogromną liczbę dobrze płatnych zawodów. Aby jednak odnieść sukces na tym polu, oprócz wiedzy zawodowej, trzeba posiadać inne, równie ważne umiejętności. Aby odnieść sukces w znalezieniu pracy, lepiej jest oczywiście szukać jej w Jooble.

Źródło: Artykuł zewnętrzny