Lenovo ThinkPad P43s 14″ Full HD Gaming Laptop Core i7

Lenovo Thinkpad P43s 14″ Full Hd
Lenovo Thinkpad P43s 14″ Full Hd

Lenovo ThinkPad P43s uderza potężną kombinacją specyfikacji, która ma na celu dostarczenie pełnego potencjału. Jednak wynik może nie być dokładnie pokazać preeminentne wyniki, jak na wymagania użytkownika.

ThinkPad przekonuje przede wszystkim lekką konstrukcją, klasycznym wyglądem i idealnym rozmiarem, który pasuje do każdej stacji roboczej. Procesor Intel Core i7 jest wyposażony w pamięć masową SSD, dedykowany układ graficzny i odpowiednią ilość pamięci RAM. Można by pomyśleć o nim jako o właściwym laptopie do gier, ale ma on swoje wzloty i upadki.

W tym Lenovo ThinkPad P43s recenzję, mamy scrunched jego główne specyfikacje i funkcje w głównych atrakcji. Możesz spojrzeć na to, jak wiele może dostarczyć i w jakim stopniu można oczekiwać świetnej wydajności od tego laptopa. Spójrzmy najpierw na jego specyfikacje.

Key Specs:

  • Procesor: Intel Core i7 8th Gen.
  • Wyświetlacz: 14 cali, 1920 x 1080
  • RAM: 8 GB
  • Pamięć masowa: 256 GB SSD
  • GPU: NVIDIA Quadro P520
  • System operacyjny: Windows 10 Pro
  • Waga: 1,47 kg

Zarys specyfikacji Mini

Specyfikacje wymienione na liście identyfikują, że ten laptop jest wyposażony w zaawansowany procesor Intel Core i7. Oznacza to, że laptop jest w stanie obsługiwać ciężkie zadania cyfrowe i programy bez tendencji lagów. Dodatkowo, zintegrowana pamięć RAM wynosi około 8 GB z doskonałą mieszanką pamięci masowej SSD o pojemności 256 GB. Od strony graficznej Lenovo zainstalowało ustawienia graficzne NVIDIA Quadro p520, które ma być dedykowanym GPU. Zainstalowany system operacyjny to Windows 10, który jest najczęściej stosowany w wielu laptopach ze względu na przyjazne zarządzanie.

Design i budowa

Lenovo ThinkPad p43S prezentuje klasyczną czarną konstrukcję z wzmocnionym metalem. Całość sprawia wrażenie lekkości dzięki eleganckiemu wyglądowi. Na touchpadzie znajduje się czerwony pasek, a na środku klawiatury kursor toggle. Oczywiście, cała powierzchnia jest wykonana w kolorze czarnym, bez kontrastu z innymi kolorami. Z boku portów znajdują się otwory wentylacyjne, które zapewniają cichą pracę podczas intensywnego przetwarzania danych. Mówiąc o portach jest znaczna liczba portów, które są zawarte w tym Lenovo ThinkPad. Otrzymujesz HDMI, porty USB typu A, typu B i typu C wraz z opcją przechowywania kart SD dla łatwego zwiększenia pamięci masowej.

Wydajność

Wydajność tego laptopa Lenovo do gier wskazuje na brak braków z tego, co stwierdza, aby zaoferować, ale są drobne niedociągnięcia. Laptop posiada procesor Intel Core i7 8. generacji, który działa z prędkością bazową 1,8 GHz. Może działać z maksymalną prędkością turbo 4,6 GHz w odstępach czasu dla ciężkiego przetwarzania gier. Nie ma większych spowolnień lub lagów podczas uruchamiania ciężkich programów, ale czasami system może stać się wolny dla ekstremalnych prędkości.

Core i7 jest wyposażony w wystarczającą ilość 8GB RAM i dysk półprzewodnikowy o pojemności 256GB, co czyni go wielozadaniowym. Dzięki temu system działa płynnie nawet wtedy, gdy stale przełączasz się między aplikacjami lub programami. Ponieważ laptop jest celowo nastawiony na gry, ogólna wydajność urządzenia odpowiada wymaganiom. Jest też system operacyjny Windows 10, który zapewnia unowocześnione aplikacje, zaawansowany interfejs i łatwe w obsłudze programy. W ogólnym rozrachunku wydajność jest dobra, ale nie rewelacyjna, jak na procesor core i7 o stałych jak skała odstępach prędkości.

Bateria

Czas pracy wynoszący 8 godzin i około 45 minut czyni Lenovo ThinkPad dobrym laptopem akumulatorowym. Jeżeli jasność wyświetlacza zostanie ustawiona na zwykłe 150 d/cm, można oczekiwać, że system będzie działał dłużej niż 7 godzin. Jak zapewnia https://techpolska.pl/, generalnie przy mniejszym surfowaniu po wideo system może się rozkręcić do około 12 godzin, co jest znacznie dobrym wynikiem.

Grafika

Oparty na architekturze Pascal układ NVIDIA Quadro P520 jest formalną wersją NVIDIA MX 250. Jest on bezpośrednio zorientowany na dedykowane ustawienia GPU, aby zapewnić zaawansowane wizualizacje i wspierać ostrą grafikę. Lenovo ThinkPad wyposażony jest w Quadro P520, aby zapewnić dobry system wsparcia graficznego w grach i zastosowaniach multimedialnych. Możesz ładować, wykonywać i obsługiwać ciężkie aplikacje do gier lub pracować z narzędziami do edycji oprogramowania, takimi jak Adobe Photoshop. Więcej o tym ThinkPadzie Lenovo dowiesz się na https://techpolska.pl/

Wyświetlacz

Lenovo ThinkPad P43s posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 14 cali. Panel ekranu dostosowany w laptopie to IPS, który jest idealny dla wygodnych kątów widzenia i elastycznych doświadczeń. Ponadto wyświetlacz zapewnia klasyczną rozdzielczość Full HD 1920 x 1080, która jest świetna do oglądania filmów przez cały dzień. Maksymalna jasność wyświetlacza wynosi około 213 cd/cm, co jest niższe od naszych oczekiwań. Ale współczynnik kontrastu ekranu jest ładny i wynosi 1365:1. Reprodukcja kolorów na wyświetlaczu jest bardzo chętny do dostarczenia dobrego odchylenia kolorów i skali szarości. Nie ma migotania ekranu, chyba że sięgniemy po 24,750 Hz dla poziomów jasności.


Źródło: Artykuł zewnętrzny