Squid Hero

Ocenił dnia
close [x]


Squid Hero – recenzja

Squid Hero to kolejna produkcja autorstwa Virtual Air Guitar wykorzystująca sensor Kinect konsoli Xbox One. W grze kierujemy kałamarnicą, która musi uratować naszą planetę przed złymi bryłami lodu chcącymi zamrozić cały świat.

W produkcji gracza czeka wiele różnorodnych światów (karaibskie morze, miejskie kanały, wielki kanion, etc.). Każdy kraina składa się z kilku poziomów podzielonych na liczne punkty kontrolne. Niestety zadania, które trzeba wykonywać często się powtarzają i wkrada się monotonia. Przez większość czasu za pomocą rąk musimy rozbijać różnokolorowe bryły lodu dryfujące w naszą stronę. By rozbić dane kostki musimy uderzać jedną o drugą dopasowując ich barwy.

Do tego od czasu do czasu trzeba unikać min albo wykonywać specjalne zadania jak np. ratowanie zamrożonych kaczek przed wirem wodnym. Musimy szybko rozbić lód, którym zwierzaki są zamrożone, co pozwoli uratować je przed pochłonięciem przez otchłań rzeki.

W grze nie zabraknie również starć z bossami, w których poza samym rzucaniem bryłami musimy popisać się zręcznością unikając laserów i innych zabójczych narzędzi.  W levelach znajdują się także „szybkie” fragmenty, w których nasza ośmiornica płynie na złamanie karku do przodu. Gracz wychylając swoje ciało w odpowiednie strony musi unikać płotów i przeszkód.

Squid Hero (3)

W czasie rozgrywki do dyspozycji mamy trzy życia, jeśli je stracimy zaczynamy od ostatniego punktu kontrolnego. Na szczęście jest ich w miarę dużo i nie trzeba powtarzać całych poziomów od nowa. Jeżeli jakiś etap sprawia bardzo duże problemy można go ominąć po trzech nieudanych próbach. W czasie rozgrywki zbieramy również monety, za które później istnieje możliwość kupna różnego rodzaju czapek i dodatkowego życia.

Jest to świetna produkcja dla dzieci, dorośli niekoniecznie mogą wytrzymać powtarzalność niektórych zadań. Bo ile razy można rozbijać duże bryły lodu i ratować kaczki? Pociechy jednak pokochają Squid Hero. Ma kolorową oprawę graficzną, jest łatwa w opanowaniu i można w nią grać nawet w dwie osoby na raz.

Rozgrywka i wykorzystanie sensora Kinect jest po prostu świetne. Szkoda, że Microsoft tak po macoszemu traktuje to świetne urządzenie. Ruchy i gesty są wykrywane wręcz idealnie. Gra widzi cały układ naszego działa i dobrze reaguje na ruchy.

Squid Hero (4)

Podsumowanie

Squid Hero jest grą skierowaną głównie do dzieci i przez ten pryzmat trzeba ją oceniać. Jeśli masz pociechy i sensor Kinect, warto zakupić produkcję Virtual Air Guita. Kolorowa oprawa, świetna detekcja ruchów, dość długa kampania, dobra cena oraz brak przemocy sprawia, że jest to obowiązkowa pozycja dla młodszych użytkowników konsoli.

Xbox One

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z konsoli Xbox One

Plusy

  • Świetna detekcja ruchów
  • Łatwa w opanowaniu
  • Możliwość gry dla 2 graczy na raz
  • Idealnie nadaje się dla młodszych użytkowników konsoli

Minusy

  • Dla dorosłych może być monotonna
  • Szkoda, że wiele zadań się powtarza
8

Autor: Damian Stefański

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz