Mr Blaster

Ocenił dnia


Mr Blaster – recenzja

Forever Entertainment wydaje dużo małych produkcji, z których część dobrze się przyjęła na Steamie, jak chociażby Timberman, BlackSmith HIT, czy Surfingers. Produkcje te kosztują dolara, góra dwa, ale można się przy nich dobrze bawić przez kilka godzin. Czas sprawdzić kolejną produkcję, która celuje w prostą i przyjemną rozgrywkę, czyli Mr Blaster.

Mr Blaster Screen (2)

Mr Blaster to prosta gra, której najbliżej jest do serii Worms. Rozgrywka polega na wybraniu swojego bohatera, a następnie zestrzeleniu przeciwnika, zanim zrobi to on sam. Każdy bohater znajduje się na własnej planecie, wokół której krąży satelita, a trudnością w zestrzeleniu wroga jest (czasem) spora odległość, ale przede wszystkim – zmieniający się wiatr. To wszystko. W grze znajduje się tryb dla jednego gracza i multiplayer. Dzięki wygranym można zdobywać punkty, a za nie – odblokowywać kolejnych bohaterów.

Mr Blaster Screen (1)

O prostotę nie można mieć pretensji – taka konwencja gry, a nawet nadmienię, że ona mi się podobała. Niestety do paru rzeczy należy się przyczepić. Przede wszystkim – ogólne niedoróbki, które niwelowały radość z grania. Testując rozgrywkę wieloosobową ukończyłem może z jeden, czy dwa mecze. Podczas wielu prób ciągle coś powodowało, że postacie sterowane przez komputer (w sumie to dlaczego nie mogłem walczyć tylko przeciwko innemu graczowi?) lub nasze, w trakcie trwania rozgrywki się zacinały i nie można było dokończyć meczu.

Mr Blaster Screen (3)

Inne błędy to chociażby brak zapamiętania przez grę wcześniej wybranych opcji związanych np. z wyłączeniem dźwięków. Przy kolejnym uruchomieniu ustawienia były domyślne – czyli przed zmianą. Dziwne są również zasady gry – o ile rozumiem to, że za brak trafienia odejmowane są punkty życia, tak wydawało mi się nie raz, że pasek się kurczył również po udanym ataku. W ogóle ten pasek życia powinien mieć też jakieś wartości liczbowe, bo czasami ma się wrażenie, że kurczy się on ot tak sobie. Myślę też, że przydałoby się lepsze oznaczenie kierunku wiatru, ale to szczegół.

Mr Blaster to gra, która rynku nie zawojuje. O ile taki Timberman dał sobie świetnie radę, tak w Mr Blaster nie graja już chyba nikt – kilka razy próbowałem się połączyć, ale sztuka ta mi się nie udała. Jeśli lubicie proste gierki do pogrania ze znajomymi i koniecznie szukacie czegoś nowego to…szukajcie dalej, Mr Blaster możecie spokojnie sobie odpuścić.

Recenzja PC

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z PC

Plusy

  • niska cena
  • 13 postaci

Minusy

  • wiele błędów i niedoróbek
  • martwy multiplayer
4

Autor: Kasjan Nowak

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Stardew Valley - aktualizacja wprowadzająca multiplayer na PC już wkrótce - https://t.co/72JQ9V3aUk https://t.co/sebU5t3IQH
Monster Hunter Generations Ultimate x The Legend of Zelda - Capcom udostępnił zwiastun kolaboracji -… https://t.co/p3SfZ5GC3G

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch