Invert – Tile Flipping Puzzles

Ocenił dnia


Invert – Tile Flipping Puzzles – recenzja

Nie ukrywam, że z grami na urządzenia mobilne nie zawsze było mi po drodze. Jednak zawsze jedną, czy dwie gry warto w swojej pamięci mieć, by zabić nudę w komunikacji miejskiej albo w przerwach między zajęciami. Dobrym rozwiązaniem mogą być gry logiczne, posiadające zawsze jakiś feature, na którym opiera się całą grę. Poznajcie Invert – Tile Flipping Puzzles – przyjemnego przedstawiciela tego typu gier.

Invert – Tile Flipping Puzzles został przygotowany przez Noodlecake Studios Inc i ukazał się niedawno na iOS oraz Androida. Sens zabawy jest bardzo prosty – każdy poziom zawiera płytki o różnych kształtach i będące w dwóch, przeciwnych kolorach. Naszym zadaniem jest, za pomocą przycisków wokół wzoru, uzyskać ten sam kolor na każdej płytce w jak najmniejszej liczbie ruchów. Robi się to poprzez odwracanie konkretnych płytek – czym dalej, tym bardziej wymyślne wzory, jak i działania przycisków – gdzie zamiast odwracać całą linie, odwracamy np. pole 3×3. Gra posiada dwa tryby rozgrywki – kampanię, w której mamy określoną liczbę ruchu na dopasowanie danego wzoru, a także challenge, gdzie nie mamy limitu ruchów, ale czasu.

 

W każdym z kilkunastu wzorów musimy odblokowywać po trzy gwiazdki (trudniejsze łamigłówki), by przejść do kolejnych etapów – standard spotykany w wielu takich produkcjach. Zabawy starcza na kilka godzin – czasem trzeba się trochę namęczyć, ale gra daje satysfakcję. Oprawa jest bardzo przejrzysta, za co autorom należą się pochwały. Jednak głównym atutem Invert – Tile Flipping Puzzles jest cena – gra kosztuje zaledwie 2 dolary i nie posiada żadnych mikropłatności lub reklam.

Dla wytrwałych, którzy zdobędą 100 ze 120 gwiazdek, jest jeszcze tryb expert, gdzie autorzy obiecują znacznie trudniejsze łamigłówki. Invert – Tile Flipping Puzzles to solidna produkcja, do której ciężko się przyczepić. Poziomów starczy na parę dłuższych posiedzeń, cena jest zdecydowanie kusząca, zasady proste, a łamigłówki z czasem stają się coraz bardziej wymagające. Jeśli czegoś zabrakło to być może klarowniejszych podpowiedzi do wykorzystania w każdym momencie rozwiązywania łamigłówki oraz nierównego poziomu łamigłówek w trybie challenge. Czasem po prostu wystarczy parę razy zrestartować rozgrywkę, by dostać 5 bardzo łatwych zagadek do zaliczenia. Reasumując, Invert – Tile Flipping Puzzles zdecydowanie polecam.

 

Recenzja Android

Graliśmy na urządzeniu mobilnym z systemem Android

Plusy

  • dużo poziomów
  • niska cena
  • przyjemna oprawa

Minusy

  • drobnostki
8.5

Autor: Kasjan Nowak

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz