Inside

Ocenił dnia
close [x]


Inside – recenzja

Świat po którym przyszło nam wędrować jest brutalny i mroczny. Nieraz przychodzi zmierzyć się z niewystarczającą szybkością naszych niewielkich nóg oraz za późnej reakcji, by zakończyć żywot w psich kłach albo pod ostrzałem. Chciałby się powiedzieć, że nic nie jest tu przyjemne. Niemalże wszędzie jest zimno, mokro i ciemno. Co chwila coś chce nas zabić na czele z naszym brakiem ostrożności. Spadek z wysokości, brak powietrza, a do tego dochodzą bardziej zagadkowe sposoby na utratę życia, których możemy się ustrzec sposobem. Jednak nie wszystko jest takie straszne. Jedynie gdy w naszej podróży przez jakiś czas towarzyszą nam różne zwierzęta, a raczej zwierzątka np. pisklaki, to można na tę chwilę zapomnieć o osamotnieniu, a nawet się uśmiechnąć dzięki tym maleństwom.

Inside

Oprawa wizualna w Inside na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się zbytnio. Wystarczy przyjrzeć się odrobinę uważniej, by zauważyć wkład twórców i szczegółowość scenerii. Przeważnie nie ma zbyt wiele elementów na planszy, ale wszystko co na niej jest wpasowuje się w całość, a puste miejsce wcale nie błaga o uzupełnienie go. Grafika oczarowuje i w niektórych momentach wręcz zachwyca. Świat 2.5D został idealnie wykorzystany do stworzenia wszelkich krajobrazów jakie miałem przyjemność oglądać. Choć same postaci nie są zbyt Do tego wszystkiego dochodzi klimat, który wydobywa się z niemalże każdego elementu gry od Playdead.

Inside

Inside

Wchodzisz w świat wykreowany w Inside i nie wiesz co na Ciebie czeka. Poznajesz jego świat przez znakomitą narrację otoczeniem, ale dalej wiesz niewiele. Otacza cię gęsty klimat wzmacniany przez każdy kolejny element. Coraz bardziej zagłębiasz się w mroczny świat i okrutne środowisko, by w poznać zakończenie. Zakończenie, które nie przynosi wielu odpowiedzi, a masę pytań.

Recenzja PC

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z PC

Plusy

  • Mroczny klimat
  • Minimalistyczna oprawa audiowizualna
  • Dopracowana
  • Intrygująca fabuła
  • Opowiada wiele bez słów
  • Zagadki logiczne
  • Design świata

Minusy

  • Ewentualnie cena - 20 euro za kilka godzin rozgrywki
9

Autor: Dawid Zaleski

Wychowałem się na RPGach, ale nie widzę powodu, by trzymać się tylko jednego gatunku. Jestem fanem dokonywania wyborów i ciężkich starć, choć też lubię zawiesić oko na krajobrazie czy zatracić się w muzyce. Kooperacja? Tak, poproszę. Praise the Sun.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów