Fruit Ninja Kinect 2 – recenzja

Fruit Ninja Kinect 2 43

Jeśli kiedykolwiek myśleliście o byciu wojownikiem ninja produkcja Fruit Ninja Kinect 2 przybliży Was trochę do spełnienia tego marzenia. Halfbrick Studios przeniosło światowy hit z telefonów komórkowych na konsolę Xbox One.

Zasady rozgrywki zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i przed ekranem telewizora są takie same. Na ekranie pojawiają się owoce, które musimy szybkimi ruchami przecinać. W zależności od trybu gry czasem trzeba unikać bomb lub innych wydarzeń, które zabierają nam punkty. Rozczłonkowanie kilku owoców jednym cięciem zwiększa liczbę przyznawanych punktów. W czasie rozgrywki zdobywamy również pasy ninja realizując różne dodatkowe zadania (np. zdobycie określonej liczby punktów, przecinanie kilku owoców naraz, etc.).

Tryby gry Fruit Ninja Kinect 2

W przypadku telefonów w grze używaliśmy palca, natomiast Kinect zmusza nas do balansowania całym ciałem. Gra potrafi zmęczyć zwłaszcza w trybie Festiwalu. Ten rodzaj rozgrywki pokochają osoby szukające wyzwań. Są to specjalne cztery rodzaje gry, w których poza standardowym przecinaniem owoców, musimy zmierzyć się z ekspertami ninja utrudniającymi nam zdobywanie punktów:

  • Katsuro’s ninja dodge – unikamy gwiazdek rzucanych w naszą stronę,
  • Nobu’s bamboo strike – w zdobywaniu punktów przeszkadzają nam bambusy zasłaniające ekran. Trzeba je ścinać unikając przy tym bomb.
  • Mari’s strawberry stealth – unikamy świateł reflektorów, które zabierają nam punkty.
  • Han’s apple range – zamiast klasycznego cięcia rzucamy w owoce nożami. Dodatkowe punkty dostajemy za likwidację owoców znajdujących się na tle tablicy do rzutek.

Na ekranie widzimy cień naszego ciała oraz cięcia, które wykonujemy. Dzięki temu wiemy, w jakim miejscu ekranu jesteśmy i w którą stronę odskoczyć, by uniknąć rzucanych w naszą stronę np. gwiazdek. Wraz z grą odkrywamy nowe gadżety, m.in. możemy zmienić cień naszej postaci na bardziej widoczny.

Fruit Ninja Kinect 2 (61)

Oczywiście poza wspomnianym trybem Festiwalu jest zakładka Quick Play. Oferuje ona trzy sposoby rozgrywki:

  • Arcade – na ekranie dzieje się bardzo dużo. W czasie gry można uruchamiać bonusy przecinając specjalne banany. Pozwalają one nabijać dużą ilość punktów i efektownie ścinać większe ilości owoców.
  • Classic – klasyczny tryb znany z urządzeń mobilnych. Gdy pominiemy 3 owoce (spadną poza ekran) lub przetniemy bombę przegrywamy.
  • Zen – tryb, w którym mamy do dyspozycji 2 minuty swobodnego cięcia owoców. W trybie tym zapomnimy o kłopotach takich jak bomby czy upadające owoce. Liczy się tylko zdobycie jak największej liczby punktów.

Fruit Ninja Kinect 2 dostarcza również świetną zabawę dla kilku graczy. W trybie Battle Mode zmierzy się ze sobą maksymalnie dwóch graczy. Ten sposób rozgrywki daje sporo frajdy i śmiechu zwłaszcza, gdy jest koniec rundy i trzeba szybkimi ruchami zdobyć jak najwięcej punktów tnąc wielki owoc na ekranie telewizora. Jest wtedy olbrzymia rywalizacja!


Kolejny tryb do wspólnej gry to Party. Zagrać w nim może maksymalnie 4 graczy. W czasie niego mamy kilka rodzajów zabaw podzielonych na rundy. Poza standardowym przecinaniem owoców przyjdzie nam np. stroić pozy jak ninja.

Grywalność

Pewnie nurtuje Was pytanie czy taka gra się nie nudzi? Rozgrywka w końcu polega głównie na masterowaniu swoich wyników w kilku rodzajach rozgrywki. Deweloperzy dodali do rozgrywki levelowanie. Za wcześniej już wspomnianą realizację zadań zdobywamy punkty, które odblokowują kolejne pasy ninja. Czym większy level posiadamy tym większy asortyment sklepu (lepszego rodzaju cienie i ostrza). Wiele z tych akcesoriów poza innym wyglądem oferuje graczowi dodatkowe bonusy jak np. spowolnienie lotu owoców po 50 przecięciach, etc.

Rozgrywka jest bardzo satysfakcjonująca. Z czasem stajemy się coraz lepsi i nabijamy wyższą punktację. Sensor Kinect w Fruit Ninja Kinect 2 sprawdza się fenomenalnie. Nie gubi szybkich ruchów, rozgrywka jest możliwa nawet w gorszym świetle, a ilość miejsca potrzebna do komfortowej gry nie jest wielka. Standardowe dwa metry oddalenia od sensora spokojnie wystarczą.

Podsumowanie

Jeśli posiadasz sensor Kinect do konsoli Xbox One to produkcja Halfbrick Studios jest tytułem, który musisz mieć w swojej kolekcji. Gra dostarczy sporo zabawy dla wszystkich członków rodziny. Świetnie nadaje się zarówno na imprezę, jak i na samotne granie. Do tego ma sporo urozmaiconych trybów i power-upy.

Galeria Fruit Ninja Kinect 2

Plusy
  • Wiele trybów rozgrywki
  • Świetna gra na imprezę
  • Wciąga i zachęca do masterowania wyników
  • Świetna detekcja ruchów przez Kinecta
Minusy
  • Brak
9
Ocenił Damian Stefański
Xbox One

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z konsoli Xbox One

Recenzje gier OpenCritic