BRAIN IT Amazing Adventure

Ocenił dnia
close [x]


BRAIN IT – Amazing Adventure – recenzja

Brain It: Amazing Adventure to gra logiczna polskiego studia Sleepless Clinic. Produkcja jest dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS za około 10 złotych. Bardziej oszczędnych graczy zainteresuje na pewno informacja o  darmowej wersji aplikacji, w której są wyświetlane reklamy.

Fabuła gry jest standardowa, musimy uratować Ziemię przed atakiem złego bota. Zadanie to wykonamy rozwiązując liczne logiczne układanki. Na rozwiązanie danego levelu mamy kilka minut, a wraz z upływem czasu pękają słoiki czasu. Gdy wszystkie trzy ulegną uszkodzeniu, przegrywamy i daną planszę rozpoczynamy od nowa.

Zagadki są urozmaicone np. czasem musimy napompować balon klikaniem, podrzeć kartki lub umieścić koła zębate w odpowiednim miejscu. Gdy uda się nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie otwiera się przejście, a nasz dobry bot rusza do kolejnego pokoju. Zadania są nierówne, ponieważ czasem przechodzi się je bardzo szybko, a niekiedy męczymy się wiele razy z daną planszą. Zdarza się, że znajduje się rozwiązanie przez przypadek bezwładnie przesuwając elementy i stukając w ekran. Twórcy określają zadania jako „zaskakujące i nieszablonowe”. Niestety według mnie jest to mały minus, gdyż czasem po prostu nie wiadomo o co chodzi, a rozwiązanie przynosi nam los. Szkoda, że twórcy nie umieścili w Brain It: Amazing Adventure podpowiedzi, które czasem naprawdę by się przydały.

Gra ma minimalistyczną, kolorową, trochę komiksową grafikę. Towarzysząca muzyka jest przyjemna i nie męczy słuchu, jak to czasami bywa w aplikacjach mobilnych.

Jeśli lubisz grać w logiczne puzzle na swoim urządzeniu mobilnym warto wypróbować produkcję Sleepless Clinic zwłaszcza, że istnieje darmowa wersja aplikacji. Jeśli konwencja gry przypadnie Ci do gustu kupisz ją za 10 złoty uwalniając się tym samym od reklam, których niestety w darmowej wersji jest dość sporo.

Recenzja Android

Graliśmy na urządzeniu mobilnym z systemem Android

Plusy

  • Potrafi zaintygrować
  • Prosta, przejrzysta oprawa

Minusy

  • W darmowej wersji dość uporczywe reklamy
7.5

Autor: Damian Stefański

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów