Baseball Riot

Ocenił dnia
close [x]


Baseball Riot – recenzja

Baseball Riot opowiada historię sfrustrowanego zawodnika baseballa. Po nagłej kontuzji i wykupieniu klubu przez firmę Explodz, stracił posadę. Nie pozostało mu nic innego, jak zemścić się na wszystkich związanych z nową drużyną. 

Sama zasada rozgrywki jest bardzo prosta. Musimy za pomocą określonej ilości piłek wyeliminować wszystkie postacie z mapy. Palcem lub padem (w zależności na jakiej platformie gramy) wskazujemy cel, w który chcemy posłać piłkę. Później pozostaje już tylko patrzenie na lot i jej sposób odbijania. Często trzeba wprowadzać korekty uderzenia o kilka milimetrów, by kula zmiotła ukrytych za różnymi zasłonami przeciwników. W czasie celowania trzeba myśleć także o zbieraniu gwiazdek, które pozwalają nam przechodzić do kolejnych światów.

baseball_riot_1

Gra pod tym względem bywa frustrująca i ma naprawdę wysoki poziom trudności. Do dyspozycji mamy tylko dwie piłki (czasem wpadają dodatkowe za załatwienie za pomocą jednego uderzenia odpowiedniej liczby wrogów). Nawet jeśli pokonasz wszystkie levele w danej lokacji, gdy nie zdobędziesz odpowiedniej liczby gwiazdek nie przejdziesz dalej. Trzeba wtedy masterować plansze z danego świata do bólu. Do tego czasem nie wiadomo jak naprawdę leci piłka, bo jeśli chcemy osiągnąć taki sam lot jak np. we wcześniejszym uderzeniu, trzeba perfekcyjnie trafić w to samo miejsce. Często to się nie udaje i trzeba powtarzać, aż do skutku.

baseball_riot_3

Wraz z kolejnymi lokacjami gra robi się coraz bardziej urozmaicona. Dochodzą nowi przeciwnicy jak np. łapacze, uzbrojeni w ochraniacze sędziowie czy klubowe maskotki. Na planszach co jakiś czas pojawiają się również materiały wybuchowe, szyby (które od razu niszczą piłkę), automaty z napojami (odbijające mocniej kule), etc.

Produkcja jest świetnym zabijaczem czasu, ale naprawdę nie ma sensu w nią grać na urządzeniach stacjonarnych. Dodatkowo płatna wersja Baseball Riot na konsole niczym się nie różni od tej darmowej z telefonów. Jeśli masz urządzenie z systemem iOS lub Android możesz w nią pograć nie wydając ani jednej złotówki i to jest najlepsza opcja.

Recenzja PlayStation Vita

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z konsoli PlayStation Vita

Plusy

  • Wciąga
  • Idealna na ekrany dotykowe i krótkie partie
  • Darmowa wersja na system iOS oraz Android

Minusy

  • Bywa frustrująca
  • Nie nadaje się na urządzenia stacjonarne
  • Ta sama zawartość co na smartphony (darmowa wersja)
7

Autor: Damian Stefański

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów