Xbox One S w pakiecie z Minecraftem – kolejna próba podbicia Japonii przez Microsoft

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 min.

Japoński oddział Microsoftu ogłosił dzisiaj, że jeszcze w tym miesiącu na rynek Kraju Kwitnącej Wiśni wkroczy pakiet konsoli Xbox One S (500 GB) z grą Minecraft. Oprócz gry na nośniku fizycznym w pudełku znajdzie się także kod uprawniający do pobrania Minecrafta na komputer z systemem Windows 10. Bundle ma kosztować 29,980 jenów, czyli mniej więcej tyle ile kosztuje tam goła wersja PlayStation 4.

Wypuszczenie takiego pakiety przez amerykańskiego giganta nie jest zaskakujące. Minecraft jest w Japonii dość popularny, a jego producent Mojang jest własnością firmy Microsoft.

Konsola Xbox One od premiery nie cieszyła się popularnością w Japonii, jednak po premierze odchudzonej wersji, słupki sprzedaży poszybowały dość znacząco w górę. Oczywiście trudno mówić, że platforma Microsoftu jest tam popularna, ale wynik ponad 71 tys. sprzedanych sztuka, może w najbliższych tygodniach ulec znacznej poprawie.

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Gamerweb to portal o grach istniejący od 2014 roku.

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, grach PC i wielu innych platformach...

TWEETS

ROKH zadebiutuje w early access już 16 maja - https://t.co/PHNVoUabBt https://t.co/hci0EapmmO
Rekord w speedrunie Dark Souls 3 pobity - https://t.co/rbjlWZNMj0 https://t.co/Rha2aLBHUO
Horror Inner Voices zadebiutuje 10 maja na platformie Steam - https://t.co/2tWMsMZGOa https://t.co/Fcd9Kxu2Qz