RANKING: 5 najbardziej pozytywnych wydarzeń w branży gier w 2016 roku

Przedwczoraj rozpatrywaliśmy najbardziej rozczarowujące wydarzenia w branży gier w mijającym roku, ale przyszedł też i czas na pozytywne zaskoczenia. Zebraliśmy ich pięć, choć konkurencja była duża. Choć na listę się nie załapały, doceniamy Xbox One S, czy też przejście Uwe Bolla na emeryturę…stop, akurat w moim przypadku to raczej rozczarowanie. Nic to, przed wami 5 najbardziej pozytywnych wydarzeń w branży gier w 2016 roku.

5. Nintendo + telefony

Tomek: Coś nie do pomyślenia. Nintendo powoli wkracza na rynek telefonów. Pierw głupiutkie Miitomo, które przez minutę było hitem internetu. Teraz Super Mario Run. Nie są to produkty na które gracze wyczekują z zapartym tchem. Jednak przypadek Pokemon GO pokazał, że przypominanie graczom o tytułach dostępnych na Nintendo może przełożyć się na lepszą sprzedaż gier. Nie ma gwarancji że sytuacja z rekordową sprzedażą Pokemon Moon/Sun się powtórzy. Nie wiadomo co wyjdzie z tego eksperymentu. Ja cieszę się jednak, że Nintendo otwiera się na więcej możliwości.

4. Xbox Play Anywhere

Damian: Microsoft w tym roku kilka razy pokazał, że ma wiele do zaoferowania dla graczy. Jedną z takich pozytywnych niespodzianek zaserwowanych przez amerykańskiego giganta jest usługa  Xbox Play Anywhere. Od 13 września 2016 roku, raz kupioną grę w Windows Store można uruchomić zarówno na konsoli Xbox One jak i komputerze z systemem operacyjnym Windows 10. Oczywiście nie są objęte tym wszystkie tytuły, ale biblioteka z miesiąca na miesiąc się poszerza. Obecnie są w niej takie hity jak ReCore, Gears of War 4 czy Forza Horizon 3. Poza oczywistym oszczędzaniem gotówki, możemy w łatwy sposób przerzucać zapisy ze stanu pomiędzy platformami. Wyjeżdżasz gdzieś? Bierzesz po prostu laptopa i dalej grasz w Forze… i to wszystko bez dodatkowych opłat.

Co o tym myślisz? Wyraź swoje zdanie - zostaw komentarz
Zdjęcie profilowe Kasjan Nowak

Autor: Kasjan Nowak

Źródło:


Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Zostaw swój komentarz

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, grach PC i wielu innych platformach...

Tematy na topie:

TWEETS

Nowe Fire Emblem? Informacje na Nintendo Direct - https://t.co/q2bFCamJ2W
Już w lutym premiera polskiej gry strategicznej - Reapolitiks - https://t.co/latSnKZaBq @JujubeeGames @1C_Company https://t.co/F9LyaqOf5E
Gravity Rush 2 - znamy wszystkie trofea - https://t.co/Yz3typq0GK https://t.co/kttFrxZlgV